Slovensko 19: Víťazstvo po dráme = spečatený postup!

Pondelok, 13.11.2017 14:00 | Posledná aktualizácia 14.11.2017 07:48

MANAVGAT (SFZ/jv) – Slovenská devätnástka vyhrala svoju kvalifikačnú skupinu v 1. kole – bez prehry, so 7 bodmi, keď v poslednom zápase dostala na lopatky aj domáci výber!

Víťazstvo sa však nerodilo vôbec ľahko, do prestávky mali viac streleckých pokusov – ale aj faulov- Turci, no brankári na oboch stranách nemuseli zasahovať. Bezgólová remíza posúvala do fázy Elite Roundu oba tímy, ale v II. polčase bolo zrejmé, že tímy idú za víťazstvom. Prví sa presadili Slováci, krátko Grešákovom góle fauloval Recep Boženíka a dostal červenú kartu, takže sme mali v rukách ďalší tromf, lenže domáci za dve minúty stav otočili vo svoj prospech! Keďže v tej chvíli v druhom zápase skupiny viedol Kazachstan 3:1 nad Walesom, otázka postupujúceho bola otvorená...

Zmeny v slovenskom tíme priniesli potrebný vietor do našich plachiet a v záverečnej desaťminútovke sme stav otočili v náš prospech, pričom rozhodujúci gól si strelil Burak do vlastnej brány...

Víťazstvo 3:2 nám zabezpečilo postup do fázy Elite Roundu ako víťazovi skupiny!

Slovensko 19 – Turecko 19 3:2 (0:0)