Slovensko 21: Dnes len chcieť nestačilo

pondelok, 19.06.2017
|
Posledná aktualizácia 20.6.2017 09:56

KIELCE (SFZ/PETER ŠURIN) – Počas zápasu sa nálada na tribúne menila, od počiatočnej skvelej eufórie, až po potleskom vyjadrené uzanie za odhodlanie a chcenie, ktoré však v pondelok prehru s Anglickom neodvrátilo.


KIELCE (SFZ/PETER ŠURIN) – Počas zápasu sa nálada na tribúne menila, od počiatočnej skvelej eufórie, až po potleskom vyjadrené uzanie za odhodlanie a chcenie, ktoré však v pondelok prehru s Anglickom neodvrátilo.
Skvelý bol pohľad na zaplnený štadión v Kielcoch, na ktorom mali slovenskí priaznivci drvivú prevahu. “Nie je vôbec ľahké otočiť z 0:1 na 2:1 v atmosfére, v ktorej je v domácom prostredí súper,“ skonštatoval tréner Anglicka Adrian Boothroyd. Odhady hovoria až o siedmich tisíckach slovenských fanúšikov na tomto stretnutí!
Futbal z našej strany to však nebol taký presvedčivý, ako pri turnajovej premiére v Lubline. Angličania pokryli stred, obetovali veľa síl, aby vypojili Lobotku, Mihalíkovi to nešlo ako v piatok a tak pohľad na našu hru signalizoval, že sme príliš pasívni. Navyše sme strácali veľa lôpt a nemali sme medzihru, za prvých 20 minút nebola na konte našich plusov žiadna aktivita.
A predsa udrelo, z prvého rohového kopu. Rusnák ho šikovne zahral a Chrien ešte šikovnejšie zužitkoval na gólovú hlavičku – 1:0! V tej chvíli sme si želali, aby sa futbalový zápas hral 22 minút...
Lebo nechcelo sa veriť, že Angličania ostanú ofenzívne mdlí, ako boli dovtedy a hneď potom Baker ukázal, že im stav naozaj vadí. No k ničomu sa dlho nedostali, naopak Rusnák a Mihalík preverovali Pickfordovu pozornosť, ale brankár za 30 miliónov eur ich strely povyrážal. Až v nadstavenom čase sa blysol Ward-Prowse pokusom pdo brvnom, no zažiaril skvelým zákrokom Chovan.
Angličania striedali, stiahli pravého obrancu a do hry vyslali ofenzívneho Murphyho. “Bolo to moje rozhodnutie, musel som niečo urobiť, remíza či prehra nám nič neriešila,” vysvetlil šéf súperovej lavičky. Naštartoval tým svoje mužstvo, Redmondov pokus ešte Chovan kryl, no minútku nato už na strieľaný center nabehol Mawson a na dvakrát loptu do slovenskej brány dostal.
Chceli sme vyhrať, ale to chceli aj Angličania a po hodine hry prišla strata lopty v strede poľa, nasledoval krížny pas a Redmond ukázal svoje prednosti protipohybovou kľučkou a strelou k opačnej žrdi - 1:2. Reagovala aj sloveská lavička, tréner Hapal urobil dvojité striedanie, do hry sa dostal Bénes a okamžite prevzal taktovku. Skúšal finálky, hľadal priestor, čoraz viac sa do hry zapájal Lobotka a Angličania sa dostali do pozície pasívych bráničov výsledku. V závere sme hrali vabank, vzadu zostával Lobotka a vysokí hráči šli dopredu, ale zdržiavanie akýmkoľvek spôsobom, čo je prejav pre Anglicko veľmi netypický, dokončilo duel za nezmeneného stavu. Škoda. Lenže dnes iba chcieť nestačilo.

Slovensko 21 – Anglicko 21 1:2 (1:0)
G:
22. Chrien – 50. Mawson, 61. Redmond.
ŽK: Bero, Mazáň, Ward-Prowse, Murphy, Baker.
Slovensko 21: Chovan – Valjent, Škriniar, Niňaj, Mazáň – Lobotka – Rusnák, Bero, Chrien (66. Bénes), Mihalík (73. Haraslín) – Zreľák. Tréner P. Hapal.
Anglicko 21: Pickford – Holgate (46. Murphy), Chambers, Mawson, Chilwell – Ward-Prowse, Chalobah – Swift (79. Gray), Baker, Redmond – Abraham (88. Woodrow). Tréner A. Boothroyd.

Druhý zápas A-skupiny: Poľsko - Švédsko 2:2

1. Anglicko      2  1  1  0  2:1  4
2. Slovensko   2  1  0  1  3:3  3
3. Švédsko      2  0  2  0  2:2  2
4. Poľsko         2  0  1  1  3:4  1

Čítaj tiež
HAPAL PO PREHRE: O POSTUP SA POBIJEME!
PREZIDENT SFZ KOVÁČIK: ĎAKUJEME VÁM, FANÚŠIKOVIA, ZA SKVELÚ PODPORU!


Peter Šurin
COPYRIGHT © 2018 SFZ - SLOVENSKÝ FUTBALOVÝ ZVÄZ. VŠETKY PRÁVA VYHRADENÉ.