www.futbalsfz.sk
30.03.2015
Zlaté Moravce
17:30
SLOVENSKO 21
SLOVENSKO 21
0:0
(0:0)
Ukrajina 21
Ukrajina 21
priateľský

SR "21": Mladí Slováci remizovali s Ukrajinou, Hapal: "Chýbali len góly"

Slovensko 21 - Ukrajina 21  0:0

ŽK: Mazáň, Škriniar - Petrjak, Dančenko, Filimonov
R: Proske - Pelikán, Paták (všetci ČR), 1198 divákov

SLOVENSKO "21": Hruška - Šatka (46. Kotula), Valjent (46. Králik), Škriniar, Mazáň - Lobotka (60. Huk), Lupčo (60. Ivan), Chrien (68. Bero) - Brigant (68. Ďuriš), Zreľák, Mihalík

UKRAJINA "21": Gricenko (46. Šermeta) - Dančenko, Boldenkov, Azackij, Mihunov - Vasiljev (46. Filimonov), Horbunov (73. Chachua) - Petrjak (62. Bezborodko), Jurčenko, Barilko (28. Gryn) - Choblenko (62. Chlobas)

Mladí Slováci nastúpili proti Ukrajine povzbudení po štvrtkovom triumfe nad Nórskom v Myjave, zásluhou ktorého postúpili do finále dlhodobého medzinárodného turnaja Challenge Trophy 2013/2015. Skóre mohol otvoriť Chrien už v 2. minúte, samostatný únik tiesnený ukrajinským stopérom Boldenkovom však nezakončil presne. Hostia kontrovali Jurčenkom, ktorého šancu však výborným zákrokom zlikvidoval Hruška. Potom si Slováci dali takmer vlastný gól, keď po centri Dančenka zle zasiahol loptu Šatka, našťastie ju však poslal  do náruče brankára Hrušku. Šatka sa následne snažil odčiniť svoje zaváhanie, ale jeho strela len tesne minula ukrajinskú bránu. Slováci boli v prvom polčase kombinačne lepší, hrozili aj zo štandardných situácií, zlyhávali však vo finálnej fáze. V 36. minúte mal veľkú príležitosť Lupčo, ktorý sa po Zreľákovom uvoľnení dostal do  šestnástky, v poslednom momente mu však loptu odkopol Boldenkov.

Po zmene strán pokračoval atraktívny zápas s množstvom šancí na oboch stranách. Žilinskú spoluprácu v drese SR 21 zakončil po Mihálikovej prihrávke Lupčo, jeho strela išla len tesne vedľa brány. Na druhej strane pálil Gryn len do brvna. V 66. minúte po centri Briganta mal gól na hlave Huk, v dobrej pozícii však mieril vysoko nad. Na druhej strane pohrozil Jurčenko, Mazáň jeho pokus odvrátil na roh. Veľkú šancu Ukrajincov na gól spálil v 79. minúte Chlobas, Hruška kryl jeho prvý pokus i následnú dorážku. Napriek viacerým šanciam na oboch stranách však diváci gól v Zlatých Moravciach nevideli ani v závere a súperi sa tak rozišli zmierlivo po remíze 0:0.

HLASY PO ZÁPASE:

Pavel Hapal, (tréner SR 21): "Góly mohli padnúť na oboch stranách, aj Ukrajinci si vypracovali šance, zápas sa musel divákom páčiť. Musíme popremýšľať viac o defenzíve, dnes v nej nebolo všetko v poriadku, na druhej strane si chlapci vypracovali veľa gólových príležitostí zo štandardných situácií aj z hry, škoda, že sme ani jednu z nich nepremenili." 

Adam Zreľák (kapitán SR 21)"Vypracovali sme si veľa šancí, škoda, že sme nedali aspoň jeden gól a nedotiahli zápas do víťazného konca. Hoci to bol prípravný zápas, bol veľmi kvalitný, v ďalších zápasoch budeme chcieť byť efektívnejší v koncovke a strieľať góly."

Stanislav Lobotka, (stredopoliar SR 21): "Bol to duel plný šancí, v koncovke sme mohli byť efektívnejší a rýchlejší. Dôležité však bude, aby sme toto preniesli do kvalifikácie. Škoda, že sa nám nepodarilo zvíťaziť, ale život ide ďalej a my sa pripravujeme na kvalifikáciu."

Matúš Hruška, (brankár a debutant v tíme SR 21): "Bol to môj prvý reprezentačný zápas. Dostal som šancu, snažil som sa chalanom pomôcť a zachytal som si veľmi dobre. Škoda, že sme nedali aspoň jeden gól, pretože zápas sme chceli jednoznačne vyhrať. Šance mal aj súper, nepremenili ich a skončilo sa to spravodlivou remízou."

COPYRIGHT © 2018 SFZ - SLOVENSKÝ FUTBALOVÝ ZVÄZ. VŠETKY PRÁVA VYHRADENÉ.
banner