angle-down angle-left angle-right angle-up calendar card city-banch conference exchange facebook football goal instagram lang-gb lang-sk long-arrow-down long-arrow-left long-arrow-right long-arrow-top maintenance menu neck pin rss scroll-arrow scroll-outline search teams thumb-up twitter video whistle youtube close

SLOVENSKO A – Asistent Tarkovič: V januári do Abu Dhabi nejdeme, kluby neuvoľnili hráčov

04. December 2017

BRATISLAVA (SFZ/mj) – Januárový kemp v Abu Dhabí sa nekoná. Slovenskí futbalisti sa tam mali predstaviť pod hlavičkou ligového výberu a odohrať mali v pláne dva zápasy. Nebude z toho napokon nič a dôvody pre futbalsfz.sk vysvetlil asistent trénera Jána Kozáka Štefan Tarkovič.

Galéria

Tréner Ján Kozák spolu so svojim asistentom Štefanom Tarkovičom mali v pláne tréningový kemp v Abu Dhabi, ktorý však bol mimo asociačného termínu. V kempe chceli v dvoch stretnutiach vidieť hráčov, ktorí by sa v budúcnosti mohli presadiť v áčku. Predbežne bolo jasné, že si náš ligový výber zmerá sily so Švédskom. Druhý súper bol v riešení. Dnes (pondelok 4.decembra) padlo definitívne rozhodnutie, že slovenský tím v januári nikam nejde. „Sme veľmi sklamaní, že nám tréningový kemp v Abu Dhabi nevyšiel. Sme presvedčení, že ide o dobrý projekt a že by bol pre hráčov prospešný. Vzhľšadom na fakt, že slovenská reprezentácia má obmedzený počet prípravných zápasov, chceli sme vidieť hráčov, ktorí z nášho pohľadu majú požadovaný potenciál a v budúcnosti by sa mohli v reprezentácii presadiť. Viacero z klubov sa nám však na našu žiadosť o uvoľnenie hráčov vyjadrilo záporne, niektoré dokonca neodpovedali vôbec. Keďže sme nemali k dispozícii hráčov, ktorých sme chceli vidieť, nemá pre nás takýto tréningový kemp význam a preto sme sa ho rozhodli zrušiť. Reprezentácia sa najbližšie stretne v marci, kedy už je asociačný termín a vycestujeme na turnaj do Thajska,“ vysvetlil dôvod zrušenia januárového tréningového kempu v Abu Dhabu Štefan Tarkovič, asistent trénera slovenských futbalistov Jána Kozáka.