SLOVENSKO A/KRÁĽOVSKÝ POHÁR: Po víťazstve nad SAE do nedeľného finále, tréner Kozák spokojný so 70 minútami

Štvrtok, 22.3.2018 12:00 | Posledná aktualizácia 22.3.2018 19:44

BANGKOK (SFZ) – Úspešný vstup do reprezentačného roku 2018 absolvovala slovenský národnýb tím v semifinále Kráľovského pohára – po víťazstve 2:1 nad SAE sa prebojoval do finále tohto turnaja.

BANGKOK (SFZ) – Úspešný vstup do reprezentačného roku 2018 absolvovala slovenská reprezentácia v semifinále Kráľovského pohára – po víťazstve 2:1 nad SAE sa prebojovala do finále tohto turnaja.

Avizovaná dobrá defenzíva nášho súpera sa potvrdila, hráči Emirátov vykrývali plochu a predovšetkým pred svojou šestnástkou prehusťovali priestor. Na ich strane bol aj hlboký, mäkký terén a európsky tím musel logicky zápasiť i s kliamtickými podmienkami, vysokou teplotou a značnou vlhkosťou vzduchu.

To spolu s únavou z dlhej cesty spôsobilo pomalšie tempo, ktoré logicky nahrávalo mužstvu SAE. Kým ešte nebola obrana súpera plne skoncentrovaná, dostal sa v 6. min do dobrej pozície Mak, ale prestrelil, podobne dopadol aj Hubočanov pokus o dve minúty neskôr. Potom hráči okolo Chamisa „zamkli“ svoje územie, keď sa dostali k lopte, držali ju čo najdlhšie, spomaľovali už aj tak nevysoké tempo hry a Slováci márne hľadali štrbinu, cez ktorú by mohli preniknúť do nebezpečnej zóny. A naopak, zablyslo sa na opačnej strane, Ahmed Chalil poslal prvú vizitku nšaej obrane, keď si zbehol za chrbát Škriniara, ale strelou bránu netrafil. Nedarilo sa nám zvýšiť obrátky hry, aj keď sme s pribúdajúcim časom ovládli loptu, defenzíva naordinovaná talianskym trénerom Zaccheronim odolávala. Až do 41. min, vtedy Hrošovský zaskočil súpera prihrávkou do voľného priestoru, kam si nabehol Rusnák a ten prekvapil všetkých, pretože namiesto prihrávky zvolil strelu z uhla medzi žrď a brankára Eisu – 1:0. Poriadne ešte nedozneli emócie z tejto akcie a už sa o slovo prihásil perfektným centrom Pekarík a skúseným riešením situácie v šestnástke Ďuriš, ktorého hlavička do protipohybu brankára bola gólová – 2:0. Efektivita ako hrom, jediné dve strely medzi žrde boli gólové!

S vedomím jasného náskoku sme chceli držať zápas v rukách, trénerovi súpera vyšla po 70 minútach výmena, pretože Jaslem, ktorý prišiel na trávník, rozkýval spoluhráčov a Slováci sa dostali do problémov. Mohli si za to aj sami, pretože v defenzíve neboli dôslední, predovšetkým kapitán SAE Ahmed Chalil mal priveľa priestoru. Najprv sa zastreľoval, v 73. min prevzal prihrávku od Jaslema a keďže mu naši stopéri poskytli priveľa priestoru, krížnou strelou prekonal Dúbravku.
Chuť hráčov SAE urobiť s výsledkom ešte viac bola zrejmá, realitou však bola väčšia skúsenosť, no predovšetkým futbalová schopnosť futbalistov Slovenska, ktorí dotiahli zápas s víťazným koncom.

Prechádzka to nebola, ale ráta sa výsledok, po víťazstve 2:1 si zahrá Kozákov tím v nedeľu finále.

Slovensko – SAE 2:1 (2:0)G: 41. Rusnák, 45+. Ďuriš – 73. Ahmed Chalil.
ŽK: Kiss, Rusnák Ali Hassan.
Slovensko: Dúbravka – Pekarík, Škrtel, Škriniar, Hubočan (78. Mazáň) – Lobotka, Hrošovský – Rusnák, Duda (72. Kiss), Mak (65. Mihalík)– Ďuriš. Tréner Ján Kozák.
SAE: Eisa – Al Amim (56. Amer Abdoulrahman), Marzooq, Chamis, Abbas – Haikal, Ali Hassan, Abdulrahman, Majed (70. Jaslem) – Mohamed (75. Al Akberi), Ahmed Chalil
Rozhodovali: Letchman Gopala Krishnan – Abdul Hannan (obaja Singapur), Pattarapong Kijsathit (Thajsko) – 8630 divákov.

Druhé semifinále: Thajsko - Gabon 0:0, 4:2 na 11m
Ďalší program: o 3. miesto: SAE - Gabon (nedeľa 25. marca, 11.30 SELČ)
                           o 1. miesto: Slovensko - Thajsko (nedeľa 25. marca, 14.30 SELČ)

Čo povedal Albert Rusnák po zápase?

A ako videl zápas Michal Ďuriš, kapitán Martin Škrtel a čo hovorí na plánované zmeny v zostave Tomáš Hubočan?

POVEDALI PO ZÁPASE

Ján Kozák, tréner: “Vyše hodiny to bol z našej strany kompaktný výkon. Hráči hrali s chuťou, plnili si povinnosti, zvládli veľa pekných kombinácii, dali dva góly. V poriadku bol aj vstup do II. polčasu, ale zhruba od 70. minúty sa ukázalo, že čas na adaptáciu sme mali krátky. Súper sa chytil gólom a až do konca zápasu nám robil problémy. Takže so sedemdesiatimi minútami som spokojný, posledných 20 minút to v poriadku nebolo. Myslel som si, že stretnutie dohráme, ale pri niektorých činnostiach sa ukázalo, že hráči majú toho už dosť, nastal chaos v niektorých fázach. Škoda, že sme nešli za tretím streleným gólom, ním by sme súpera zlomili a zápas by nás nestál toľko síl.
Pred finále máme k dispozícii prakticky tri dni. Nie je pre organizmus jednoduché ísť z mínus šesť do plus 32 stupňov. Rátam s tým, že príležitosť dostanú hráči, ktorí proti SAE nehrali. Z dnešnej zostavy budú v základnej jedenástke dvaja hráči. Verím, že poskladáme taký tím, ktorý vyhrá finále a tým aj celý turnaj. Pre atmosféru duelu by bolo lepšie, ak by naším súperom v ňom boli domáci, to by priatiahlo veľa ľudí.“

Michal Ďuriš, autor víťazného gólu: “Vedeli sme, že podmienky počas zápasu budú pre nás ťažké, od 70. minúty sme boli prakticky všetci hotoví. Našťastie sme zvládli I. polčas, dali sme dva góly a náskok sme si postrážili. Som vďačný za každý gól, verím, že moja dobrá strelecké séria bude pokračovať. Máme teraz tri dni do finále, potrebujeme zregenerovať a pripraviť sa. Počasie tu je super – akurát nie na futbal...“

Martin Škrtel, kapitán tímu: “Fyzicky veľmi náročný zápas, vysoká teplota, vlhkosť vzduchu. Okolo 70. minúty to už bolo na nás vidieť, súper strelil gól, chytil druhý dych. Pri inkasovanom góle sa nám nepodarilo zachytiť pohyb, útočník si zbehol za naše chrbty a využil príležitosť. Som rád, že je to za nami a čaká nás finále, myslím si, že to bude ešte ťažší zápas ako tento. Pre atmosféru by bolo lepšie, ak by bolo naším súperom Thajsko.“

Tomáš Hubočan: “Tréner povedal, že pre druhý zápas pozmení zostavu, uvidíme, kto vo finále nastúpi.“