angle-down angle-left angle-right angle-up calendar card city-banch conference exchange facebook football goal instagram lang-gb lang-sk long-arrow-down long-arrow-left long-arrow-right long-arrow-top maintenance menu neck pin rss scroll-arrow scroll-outline search teams thumb-up twitter video whistle youtube close

SLOVENSKO A: Na Ukrajine v Lige národov bez divákov

01. Február 2018

BRATISLAVA (SFZ) – Slovenskí sokoli odohrajú svoj prvý zápas v novej súťaži Lige národov na Ukrajine 9.septembra. Bude sa však odohrávať pred prázdnymi tribúnami.

Slovenskí, ale ani ukrajinskí priaznivci zápas medzi Ukrajinou a Slovenskom nebudú môcť vidieť priamo z tribún. Ukrajinskú futbalovú asociáciu potrestala disciplinárna komisia UEFA dištancom jedného zápasu za zatvorenými dverami ešte v 19.novembri 2015. Ukrajinskí fanúšikovia sa totiž v poslednom domácom zápase kvalifikácie na EURO 2016 v Kyjeve so Španielskom dopustili rasistických prejavov, keď mali keltské kríže na transparentoch.  

Keďže Ukrajinci odvtedy nenastúpili na žiaden zápas, ktorý organizovala UEFA (potom už hrali kvalifikáciu na MS 2018 a tú organizovala FIFA – pozn.), tento trest si odpykajú prvom v domácom zápase Ligy národov a na ten nastúpia práve proti Slovákom 9.septembra. Fanúšikovia sokolov tak doplatia na tri roky starú záležitosť.