angle-down angle-left angle-right angle-up calendar card city-banch conference exchange facebook football goal instagram lang-gb lang-sk long-arrow-down long-arrow-left long-arrow-right long-arrow-top maintenance menu neck pin rss scroll-arrow scroll-outline search teams thumb-up twitter video whistle youtube close

SLOVENSKO A: V Bangkoku súpermi na Kráľovskom pohári Thajsko, Gabon a SAE

08. Január 2018

BRATISLAVA (SFZ) – Organizátori Kráľovského pohára, na ktorom sa v marci v Bangkoku zúčastní aj slovenská reprezentácia, oznámili zloženie účastníkov turnaja.
Okrem domáceho národného tímu Thajska a Kozákovej družiny potvrdili organizátori štart reprezentačných výberov Gabonu a Spojených arabských emirátov. Žreb dvojíc pre semifinále sa uskutoční 20. februára 2018 v Bangkoku v sídle tamojšej futbalovej asociácie.
Turnaj má dva hracie dni: 23. marca je na programe semifinále, 25. marca zápas o 3. miesto a finále. Výkopy zápasov v jednotlivé dni sú o 16:00 a 19:30 miestneho času (u nás je mínus 6 hodín).
Všetky stretnutia sa uskutočnia na Národnom štadióne v Bangkoku.

”Hľadali sme vhodnú náplň na marcový asociačný termín a z možných alterantív nám vyšla ako najlepšia práve táto thajská ponuka,“ vyjadril sa asistent reprezentačného trénera Štefan Tarkovič. “My sme boli s organizátormi v kontakte už pár mesiacov, čakalo sa na skompletizovanie účastníkov, teraz máme informáciu o tom, kto na Kráľovskom pohári 2018 hrať bude.“
O zložení tímu je ešte priskoro hovoriť. “Škoda, že sa nepodarilo zrealizovať januárový výjazd s ligovým výberom do Emirátov, teraz bude turnaj v Thajsku príležitosť vidieť v akcii predsa len viac hráčov,“ povedal Tarkovič.

Vedúci medzinárodného oddelenia Peter Pálenčík a vedúci mužstva Róbert Tomaschek pôjdu do Thajska vopred, aby logisticky pripravili pobyt slovenskej reprezentácie priamo v dejisku Kráľovského pohára.