angle-down angle-left angle-right angle-up calendar card city-banch conference exchange facebook football goal instagram lang-gb lang-sk long-arrow-down long-arrow-left long-arrow-right long-arrow-top maintenance menu neck pin rss scroll-arrow scroll-outline search teams thumb-up twitter video whistle youtube close

Slovensko A: Víťazná rozlúčka s Jánom Ďuricom

14. November 2017

TRNAVA (SFZ/PETER ŠURIN) – Napokon zasiahla aj futbalová spravodlivosť a zariadila, že rozlúčka Jána Ďuricu s reprezentačným dresom bola víťazná – gólom Stanislava Lobotku v nadstavenom čase.

Lúčiaci sa Ján Ďurica priviedol mužstvo s kapitánskou páskou a potom pri hymne neudržal slzy, keď ju spieval tak, ako mu je vlastné, od srdca... Hoci teplota vzduchu padala k nízkym jednociferným číslam, emóciami nabitá atmoséra hriala.

Futbal však bol poznamenaný chladom, do prestávky šla medzi žrde jediná strela – od Lobotku – inak brankári na oboch stranách len zbierali centre či odrazené lopty a vykopávali od svojich brán po nepresných pokusoch.
Do 10. min dvakrát Kozáčik, potom aj Jarstein, kombinácie v strede poľa sa Slovákom darili, ale už v predfinálnej fáze sa ich akcie končili. Hostia mali najväčšiu šancu v 37. min, po faule Škrtela pred šestnástkou zahrávali priamy kop zo 17 m, ale Nordtveit pravačkou neprestelil múr a ľavačkou loptu zakopol do nebies. Hoci sa Hamšík spolu s Lobotkom snažili niečo vymyslieť, nedarilo sa nám dostať loptu pred Jarsteinovu bránu v nebezpečných priestoroch, ak sme zakončili, tak z nepripravených pozícií a naši strelci rovnako nedokázali presne namieriť.

Galéria

Nepodarilo sa to ani Hamšíkovi v 55. min po skvelom útoku, cez Nemca sa lopta dostala k Rusnákovi, ktorý výpad zakončil presnou prihrávkou do šestnástky na Hamšíka do výbornej pozície, ale strela šla zase mimo. Hamšík skúsil Jarnsteina preveriť zas, v 58. min namieril presne, ale nórsky brankár si vypýtal potlesk na otvorenej scéne a zopakoval si to aj v 65. min, keď včasným vybehnutím zmenšil palebný priestor Dudovi, ktorý sa pred neho dostal úplne blízko, takže ho nemohol podstreliť. Ondrej Duda sa snažil prekonať svojho klubového spoluhráča znova, ale Jarnstein vyhrával priame súboje aj s ním.

Čas zápasu sa naplnil, rozhodca ukázal tri nadstavené minúty – a skóre sa v nich mohlo meniť dvakrát. Najprv v prospech hostí, ale Kamara zblízka hlavičkoval nad, čím urazil futbalového Boha, lebo napokon sa spravodlivosť usmiala na Slovákov. Po Dudovej kolmici do šestnástky sa Lobotka skvele zbavil Skjelvika a krížnou strelou rozhodol o piatom víťazstve Slovenska v tomto roku! Ďuricova rozlúčka s reprezentačným dresom tak bola napokon víťazná. Zaslúžene!

 

Slovensko – Nórsko 1:0 (0:0)
G: 90+. Lobotka.
ŽK: Elyounussi.
R: Ádám Farkas – István Albert, Zsolt Varga (všetci Maď.) - 5973 divákov.
Slovensko: Kozáčik – Pekarík, Škrtel, Ďurica, Hubočan (63. Mazáň) – Škriniar (63. Kiss)– Mak (74. Bero), Lobotka, Hamšík (63. Duda), Rusnák (63. Mihalík) – Nemec. Tréner J. Kozák.
Nórsko: Jarstein - Linnes, Nordtveit (46. Skjelvik), Reginiussen, Meling – Elyounoussi (90. Svensson), Henriksen, Trondsen, Berget (70. Daehli)- Sörloth, Söderlund (70. Kamara). Tréner L. Lagerbäck.

Galéria