19.11.2019
Trnava
Slovensko
Slovensko
2:0
(1:0)
Azerbajdžan
Azerbajdžan
Kvalifikácia ME 2020

SLOVENSKO – AZERBAJDŽAN 2:0 (1:0)
Góly: 19. Boženík, 86. Hamšík.
ŽK: Haraslín, Škriniar - Israfilov, J. Husejnov, Chalilzada
R: Bojko – Volodin, Šlončak (všetci Ukrajina) – 7825 divákov.
SLOVENSKO: Dúbravka – Pekarík, Gyömbér, Škriniar, Hancko – Kucka (85. Duda), Lobotka, Hamšík – Bero, Boženík (77. Mráz), Haraslín (71. M. Ďuriš). Tréner: Pavel Hapal.
AZERBAJDŽAN: Balajev – A. Husejnov, Mustafazade, B. Husejnov, Krivocjuk (72. Chalilzada) – Garajev, Israfilov (46. Jamalov) – Isgandarli, J. Husejnov (78. Dadašov), Rahimov – Šejdajev. Tréner: Nikola Jurčevič.

HLAS PO ZÁPASE
PAVEL HAPAL (tréner Slovenska): „Mali sme dobrý vstup do zápasu, prevahu sme si udržali celý polčas, aj keď to prakticky neviedlo k čistej šanci. Gól sme predsa strelili a ten nás upokojil vari až moc, pretože začiatok II. polčasu nebol z našej strany optimálny, prenechali sme hosťom dosť priestoru. Druhý gól sme dali v závere stretnutia, hoci predtým mal stopercentnú šancu súper, pri nej nás podržal Dúbravka. Víťazstvo je dôležité pre rozlúčku s kvalifikáciou, ale vzhľadom na vývoj v skupine sme dnes sklamaní. Pokiaľ chceme byť úspešní v kvalifikáciách, musíme bodovať s tými silnými mužstvami, škoda, že sme nevyhrali aspoň doma nad Walesom, aj keď sme na to určite mali. Stále verím, že keď sme sa nedostali priamo z kvalifikácie, postúpime na ME cez baráž Ligy národov.“

COPYRIGHT © 2018 SFZ - SLOVENSKÝ FUTBALOVÝ ZVÄZ. VŠETKY PRÁVA VYHRADENÉ.