www.futbalsfz.sk

SLOVENSKO – Kniha i ospravedlnenie Tegelhoffovi

štvrtok, 04.04.2019
|
Posledná aktualizácia 04.4.2019 23:32

autor: JÁN LUKY, zdroj: SFZ
Krstný otec Anton Urban (vľavo) a autor Tomáš Černák vyprevádzajú do sveta knihu o Viktorovi Tegelhoffovi.

BRATISLAVA (SFZ) – Ôsma knižka z edície Belasé legendy, venovaná nezabudnuteľnému Viktorovi Tegelhoffovi, je na svete.
Ocenenia hodný počin futbalového Slovana na marketingovom poli si v nedeľu pripísal ďalšiu kapitolu. Pred ligovým zápasom s DAC 1904 Dunajská Streda na pľaci vedľa nového Tehelného poľa krstom vyprevadil Anton Urban, osobnosť belasých a nášho futbalu, spolu s autorom publikácie Tomášom Černákom do sveta knižníc a futbalových fanúšikov knihu, ktorej obsah je tak silný, ako ho dokáže napísať len sám život.
Osud Viktora Tegelhoffa, „slušného, skromného a poctivého futbalového inžiniera,“ ako sa píše v úvode tejto monografie, by bol námetom aj na dobrodružný film. Preto jej autor zároveň zdôrazňuje, že kniha je skromným výrazom vďaky za všetko, čo Viktor Tegelhoff urobil pre slovenský a česko-slovenský futbal, i za to, čo si musel pre futbal vytrpieť.
Zároveň s krstom zazneli nahlas aj slová ospravedlnenia od Slovana Bratislava za to, čo zlé na adresu bývalého hráča zaznelo či bolo napísané z belasej kuchyne. Stanislav Kramarič, projektový manažér a koordinátor pre styk s fanúšikmi, v mene klubu požiadal o pardón a svoje slová adresoval do neba dotknutému Viktorovi Tegelhoffovi aj prítomnému synovi a ďalším blízkym.
Na stodvadsiatich stranách je spísaný život, futbalový aj civilný, muža, ktorý si celý čas niesol so sebou status rovného chlapa. Statočného človeka s vyvinutým citom pre fair play a bojovného futbalistu s nosom na góly. Zhrnuté do vety Tomáša Černáka, “Tegelhoff bol aj ako tréner známy svojím poctivým prístupom k futbalu a vyžadoval na tréningoch i v zápasoch disciplínu.“ Alfou a omegou jeho prístupu vždy, teda aj ku žiakom Interu, ktorých viedol trinásť rokov, vždy bolo, že „bez tréningu sa futbal hrať nedá“ a „nie kopať, ale hrať.“
To, čím si prešiel ako hráč, to, čím ako človek sa nedá len tak vytrhnúť z obsahu hodnotnej knihy. Treba si to prečítať. A zapamätať.
Peter Šurin
Značky
Osoba
Viktor Tegelhoff
Osoba
Tomáš Černák
Mohlo by vás zaujímať
COPYRIGHT © 2018 SFZ - SLOVENSKÝ FUTBALOVÝ ZVÄZ. VŠETKY PRÁVA VYHRADENÉ.