13.10.2019
Bratislava
Slovensko
Slovensko
1:1
(0:0)
Paraguaj
Paraguaj
prípravný zápas

SLOVENSKO – PARAGUAJ 1:1 (0:0)
Góly: 59. Boženík, 85. Kaku.
ŽK: Vavro, Villasanti, Gustavo Gomez, Jorge.
Rozhodovali: Vinčič – Klančnik, Kovačič (všetci Slovinsko) – 6669 divákov.
SLOVENSKO: Greif – Šatka, Škrtel (31. Vavro), Valjent, Mazáň (87. Hubočan) – Greguš (46. Bero), Hrošovský (70. Hamšík), Duda (46. Bénes) – Ďuriš, Nemec (31. Boženík), Haraslín. Tréner: Pavel Hapal.
PARAGUAJ: Fernandez – Piris, Gustavo Gomez, Alonso, Riveros (82. Espinoza)– Sanchez (77. Paredes), Villasanti (61. Kaku), Jorge – A. Romero (68. Gonzalez), Lezcano (90. Sanabria), Samudio (61. O. Romero). Tréner: Eduardo Berizzo.

HLASY PO ZÁPASE
PAVEL HAPAL (tréner Slovenska): “Priali sme si tento zápas vyhrať, aj keď sme vedeli, že súper je silný a to nie je fráza. Kvalitu svojej hry opieral o pohyb, agresivitu, ovládanie lopty, keď sme aj získali vedenie, Paraguaj potvrdil svoju silu vyrovnaním. Som rád, že sme neprehrali, hostia možno nebudú hovoriť o zaslúženej remíze... Nasadili sme hráčov, ktorí v kvalifikácii nehrávajú alebo hrávajú menej, videli sme výkony dobré aj tie horšie, nahlas konkretizovať nebudem. Na Tehelnom poli sme sa cítili fajn, škoda, že meno súpera nebolo väčším ťahákom pre fanúšikov, ba ani rozlúčka troch osobností s reprezentačným dresom neoslovila väčší počet priaznivcov. Problém je terén, ešte máme možnosť sa rozhodnúť, kde odohráme posledný zápas kvalifikácie s Azerbajdžanom a pravdou je, že také ihrisko, aké  bolo dnes, viac nahráva mužstvu, ktoré je v obrannom postavení. Už som niekoľkokrát povedal, že o postup sa bude hrať do konca  a októbrové výsledky priniesli pre nás najhorší scenár, takže pôjdeme do Chorvátska s jasným cieľom. Na druhej strane, existuje alternatíva, že na ME postúpime aj s 13 bodmi... To je futbal.“

COPYRIGHT © 2018 SFZ - SLOVENSKÝ FUTBALOVÝ ZVÄZ. VŠETKY PRÁVA VYHRADENÉ.