www.futbalsfz.sk

SLOVENSKO – Prezident ŠKF Sereď Róbert STAREČEK: Prvú ligu hrať budeme!

nedeľa, 20.05.2018
|
Posledná aktualizácia 21.5.2018 16:39

SEREĎ (SFZ/PETER ŠURIN) – V roku 2007 pôsobil sereďský futbalový klub v V. lige, v máji 2018 sa stal víťazom II. ligy s právom postúpiť do najvyššej súťaže!


SEREĎ (SFZ/PETER ŠURIN) – V roku 2007 pôsobil sereďský futbalový klub v V. lige, v máji 2018 sa stal víťazom II. ligy s právom postúpiť do najvyššej súťaže!

Šampióni si za triumf v II. lige prevzali v nedeľu podvečer medaily, dekréty a pohár, určený víťazovi z rúk generálneho sekretára SFZ Jozefa Klimenta, ktorého pri dekorácii členov mužstva a realizačného tímu sprevádzali predseda komisie pre riadenie II. ligy Miroslav Richtárik, prezident Asociácie klubov II. ligy Norbert Csutora a výkonný riaditeľ tejto asociácie Milan Lônčik.

Títo štyria a s nimi 1189 prítomných divákov sledovalo defilé víťazov v zápase, potrvdzjujúcom dominaciu ŠKF v súťaži: divácka návšteva je rekord súťažného ročníka (o 8 viac, ako bolo v Spišskej Novej Vsi na dueli s Popradom), výsledok 4:1 so Zvolenom podčiarkol famóznu jar Serede (od 11. novembra 2017 bez prehry, 11 víťazstiev, 3 remízy), iba 4 inkasované góly v súťažných zápasoch od 18. kola, najviac strelených gólov (73) a najmenej vo vlastnej bráne (25) za celý ročník, náskok 4 bodov a 3. priečka Moronga medzi strelcami (za 16 gólov). Kto chce, našiel by na klube ŠKF Sereď ešte ďalšie pozitíva a plusy.

Som spokojný, sme spokojní,“ žiaril nielen spokojnosťou, ale aj šťastím prezident klubu Róbert Stareček. “Pre nás to boli majstrovstvá sveta a my sme v nich uspeli,“ najradšej by sa len usmieval, pretože slová mal napísané na tvári, v očiach, na perách. “Môžem asi len zopakovať, čo sa tlačí na jazyk ľuďom, keď dosiahne mužstvo takýto úspech – pre tieto okamihy sa oplatí robiť futbal.“ Keď sa predsa len vrátil z eufórického oblaku na zem, odpovedal na priamu otázku rovnako priamo: “Dávam slovo prezidenta, že Sereď najvyššiu ligu bude hrať!“

Na športovom poli si toto právo vybojovala. A ako je spomínané vyššie, 1. prečka jej patrí nespochybniteľne, všetky atribúty hodné lídra naplnila. Teraz treba urobiť administratívno-logistické kroky, splniť podmienky licenčného konania. To je však už parketa iných a na inom poli, nie hráčov a realizačného tímu.

Chceli sme hrať túto sezónu vysoko a keď sa to všetko poskladalo tak, že sme boli na špici, zabojovali sme o to, aby sme na vrchole ostali. Najprv čo najdhšie a potom až do konca,“ kapitán mužstva Martin Mečiar v náurčí s malou dcérkou a po boku s manželkou si vychutnával na ihrisku po konečnom hvizde rozhodcu Michala Očenáša najkrajšie okamihy svojho futbalového života. On aj spoluhráči si na Fortuna ligu trúfajú: “Nič nie je zadarmo, ani I. liga. Odmakali sme celú sezónu a teraz sa tu tešíme ako víťazi II. ligy,“ mimochodom, Mečiar nebude v júli absolútný ligový novic. “Ako hráč Ružomberka som pár minút v najvyššej súťaži hral...“ bavil sa na svoj účet.

V nedeľu sa v Seredi oslavovalo. Najprv gólovým festivalom – Popin, Mečiar, Michalík, Loduha pripisovali ďalšie plusy do kolnky „dal“ - potom pod záplavou konfiet i papierových stúh pred fotografmi, s povolenými svetlicami a s medailami na krku, dekretmi víťazov a predovšetkým pohárom, určenom šampiónovi II. ligy.

Sereď je pyšná na svojich futbalistov! A na úškrny ligových starousadlíkov môže reagovať, že by nebola určite najmenším mestom v najvyššj súťaži a že sa hráči ŠKF nikoho báť nemienia: v Slovnaft cupe už vyradili Trenčín či Zlaté Moravce, na ich ihrisku sa zapotila aj Žilina. Páni ligoví futbalisti, pre informáciu vám všetkým, káder ŠKF to nie je len 8-násobný slovenský reprezentant Ľubomít Michalík, ale aj kapitán Martin Mečiar, Rudo Bilas, Afričania Djiby Ba a Bankole Adekuoroye, Adam Morong, Maťo Loduha a ďalší chalani pod vedením trénerskeho tandemu Michal Gašparík - Marián Šarmír a potom chlapi, ktorí to celé zastrešili, teda Miro Bucha a jeho partneri.

V tejto chvíli, v túto tretiu májovú nedeľu roku 2018 vám menovaným aj tým ostatným patrí veľké uzanie všetkých fanúšikov slovenského futbalu: paráda, páni. Potlesk vám náleží právom.


Peter Šurin
Značky
keywords
SKFSered
competitions
II.liga
persons
MartinMerčiak
persons
RóbertStareček
Mohlo by vás zaujímať
COPYRIGHT © 2018 SFZ - SLOVENSKÝ FUTBALOVÝ ZVÄZ. VŠETKY PRÁVA VYHRADENÉ.