Slovensko U15: Prehra aj v odvete

Štvrtok, 18.5.2017 00:00 | Posledná aktualizácia 18.5.2017 12:17

NEWRY (SFZ/mf) - Reprezentačná pätnástka prehrala rovnakým výsledkom 1:2 aj odvetný zápas v Severnom Írsku.

Dva dni po prehre v Belafste nastúpili 15-roční reprezentanti na odvetu, tentoraz v meste Newry a dosiahli rovnaký výsledok ako v prvom stretnutí.

Tréner Štefaňák urobil sedem zmien v základnej zostave a vynovený tím si siahol na dno svojich schopností. Chlapci bojovali, šli za dobrým výsledkom, neľutovali kroky ani fyzické súboje, výsledok stretnutia bol však rovnaký ako v Belfaste. Domáci získali vedenie, naši o desať minút skóre zrovnali, ale po prestávke Severní Íri našli aj druhý raz cestu do našej brány

Severné Írsko U15 - Slovensko U15 2:1 (1:1)
G:
23. McKee, 67. Scott - 33. Nebyla.
Slovensko 15: Chudík - Capko, Uhlár, Tandara, Leitner - Majkút (41. Kaprálik), Olejník (41. Novák), Prášek (57. Mojžiš), Suslov (57. Repa), Vyletel (41. Nebyla) - Rosenberger.

Hlas po zápase
Peter Štefaňák (tréner Slovensko 15):
Pre úspech sme v tomto zápase urobili veľmi veľa. Počas celého stretnutia sme hrali obetavo a bojovne, chlapci absolvovali množstvo hraničných súbojov, ukázali aj kvalitnú prácu s loptou a viaceré individuálne prieniky do súperovej obrany. Napriek tomu sme prehrali, ale som presvedčený, že tento ročník bude v budúcnosti podobné zápasy vyhrávať. Musíme sa však zlepšiť v zakončení a vyhnúť sa chvíľkam nepozornosti a nedôslednosti pri bránení."