Slovensko U18: Na Panda Cupe konečné 2. miesto

Pondelok, 22.5.2017 00:00 | Posledná aktualizácia 22.5.2017 17:21

CHENGDU (SFZ) – V poslednom zápase na turnaji Panda Cup vyhrala slovenská osemnástka nad domácimi rovesníkmi a zabezpečila si konečné 2. miesto.

CHENGDU (SFZ) – V poslednom zápase na turnaji Panda Cup vyhrala slovenská osemnástka nad domácimi rovesníkmi 1:0 a zabezpečila si konečné 2. miesto.

V dobrom zápase, v ktorom mohlo padnúť viac gólov ako jeden, napokon o výsledku rozhodla strela prešovského Michala Kráľoviča. Dôležitá pre slovenské víťazstvo bola aj hra obrany na čele s brankárom Valachom, ktorá neutralizovala všetky pokusy domácich.

S výkonmi i končeným umiestneným vyslovil spokojnosť i tréner Milan Malatinský. Ako bonus prinesie výprava domov 20 000 dolárov za 2. priečku.

Slovensko U18 – Čína U18 1:0 (0:0)
G: 70. Kraľovič.
Slovensko 18:
Valach - Kozlovský, Kopas, Špiriak, Madleňák (46. Chobot)– Filinský – Kráľovič, Beďatš (67. Kudlička), Guláš (86. Vaško), Sluka – Vician (89. Kružliak).

Hlas po zápase
Milan Malatinský (Slovensko 18): V poslednom zápase na turnaji sme si víťazstvom nad domácou Čínou zabezpečili konečné 2. miesto. V tomto stretnutí si obe mužstvá vypracovali dosť šancí, do 20. minúty sme mali my dve vyložené, v oboch prípadoch sa Vician gólovo nepresadil. V úvode druhého polčasu mal navrch domáci tím, potom sme však prebrali iniciatívu my, po peknej krídelnej akcí strelou k žrdi Kraľovič otvoril skóre. Súper sa snažil o vyrovnanie, čo nám ponúklo viaceré brejkové situácie, ktoré sme nedotiahli do konca, ale naše víťazstvo je zaslúžené. Myslím si, že sme vzorne reprezentovali Slovensko.“