SLOVENSKO U19: Dôležitá výhra, dôležité góly

Sobota, 25.3.2017 00:00 | Posledná aktualizácia 10.4.2017 11:00

BRATISLAVA (SFZ/OLIVER LÁNYI) - Reprezentačná devätnástka porazila v druhom zápase kvalifikácie, tzv fázy Elite Round, Cyprus 5:0.

Slovenská reprezentácia do 19 rokov zvládla svoje druhé predstavenie v Elite round na výbornú, nad Cyprom vyhrali sokolíci vysoko 5:0.
Slováci si do polčasu vypracovali pohodlné vedenie, vďaka dvom gólom Tuptu. Kapitán zobral zodpovednosť do vlastných rúk kopačiek a v priebehu troch minút sa dvakrát presadil. Naša devätnástka definitívne rozhodla zápas v druhom polčase, kedy pridala ešte tri góly. Najprv sa presadil Štefanec, na ktorého nadviazal navrátilec do zostavy Herc. V nadstavenom čase ešte skóre upravil striedajúci Dubec, ktorý skóroval po necelých 15 minútach na trávniku.
Sokolíkom sa tak podarilo hodiť úvodnú prehru z prvého zápasu so Srbskom za hlavu a do tabuľky si pripísali nesmierne dôležité 3 body a 5 strelených gólov, ktoré môžu mať cenu zlata. V poslednom zápase proti Nemecku pôjde o všetko, ak chcú slovenskí reprezentanti pomýšľať na postup, musia bezpodmienečne zvíťaziť.

Slovensko 19: Vantruba – Majdan, Šušolík, Oravec, Kozlovský – Blažek (46. Adamec), Lénárt (76. Dubec)– Vallo (65. Kvocera), Herc, Štefanec – Tupta.
G: 37. a 40. Tupta, 68. Štefanec, 75. Herc, 90.+ Dubec.
R: Musiał (Poľ.).

Hlas trénera
MILAN MALATINSKÝ (tréner Slovenska 19):
”Tešíme sa z  jednoznačného víťazstva, tešíme sa z výkonu, ktorý sme podali  v tomto zápase, ale najmä sa tešíme, že Filip Blažek po otrase mozgu a hospitalizácii v nemocnici je opäť medzi nami. Posledný zápas s Nemeckom v utorok, v ktorom máme ešte šancu na postup na ME, bude nesmierne náročný po každej stránke. Ale pokiaľ nádej žije, budeme bojovať!”