angle-down angle-left angle-right angle-up calendar card city-banch conference exchange facebook football goal instagram lang-gb lang-sk long-arrow-down long-arrow-left long-arrow-right long-arrow-top maintenance menu neck pin rss scroll-arrow scroll-outline search teams thumb-up twitter video whistle youtube close

SLOVENSKO U21 - HAPAL: Proti Španielom budeme potrebovať aj búrlivú atmosféru

09. Október 2017

POPRAD (SFZ/šat) - Tréner našej reprezentácie do 21 rokov Pavel Hapal mal po prehre s Islandom ťažkú úlohu dostať svojich zverencov do lepšej nálady. Ešte náročnejšia však jeho tím iba čaká. V utorok 10. októbra v Poprade o 20.30 h ich čaká v kvalifikácii o postup na ME 2019 silné Španielsko. 

 

Galéria

Môžme očakávať oproti duelu s Islandom zmeny?

“Jedna tam na stopercent určite bude. Je totiž vynútená, keďže Kubo Hromada dostal červenú kartu a bude stáť. Určite budeme proti Španielom hrať  inak.”

Španielsko je v mládežníckych kategóriách jedno z najlepších mužstiev na svete. Čo by mohlo na nášho súpera platiť?

“Všetkým tímom, ktoré sú veľmi dobre technicky vybavené nevonia agresivita a včasné dostupovanie. Budeme nepríjemní a nedá im ani meter ihriska. Aj oni sú iba ľudia a sú  schopní urobiť chybu. Keďže sú veľmi kombinačné mužstvo, tak toto by mohlo na nich platiť.” 

S Islandom sme zaknihovali prvú prehru v kvalifikácii 0:2. Ako by sme sa z nej mali poučiť?

“Čakali sme, že budeme mať viacej gólových príležitostí. Náznaky tam boli. Mali sme dosť štandartiek a tiež kvalitných centrov. Proti Španielom toľko šancí mať nebudeme preto musíme byť efektívnejší.”

Proti Španielom sa v Poprade očakáva plný dom. Čakali ste taký záujem?

“Úprimne na Španielsko aj áno. No viac ľudí som čakal na duel s Islandom. Hoci nebolo úplne plno, atmosféra bola skvelá. Verím, že teraz proti Španielom bude ešte búrlivejšia a diváci nám pomôžu. Chlapci to budú určite potrebovať.”

Keďže Jakub Hromada je zranený. Kto bude kapitánom mužstva?

“Už máme niečo v hlave. Meno prezradíme až na príprave pred zápasom, kto si natiahne kapitánsku pásku. V tomto tíme máme viacero vodcovských typov. Verím, že kapitána, ktorého vyberieme budú všetci rešpektovať.”