angle-down angle-left angle-right angle-up calendar card city-banch conference exchange facebook football goal instagram lang-gb lang-sk long-arrow-down long-arrow-left long-arrow-right long-arrow-top maintenance menu neck pin rss scroll-arrow scroll-outline search teams thumb-up twitter video whistle youtube close

SLOVENSKO U21: Proti Španielom musíme hrať odvážnejšie

13. November 2017

CARTAGENA (SFZ/šat) - Našich sokolíkov čaká zajtra (v utorok 14.11.) o 21.50 h ďalší súboj v kvalifikácii o postup na ME 2019 do 21 rokov. Slovenských reprezentantov preverí na štadióne v Cartagene silné Španielsko. 

 

Galéria

Tréner Pavel Hapal už má jasno o zostave. “Rozhodujeme sa iba pri jednom poste. Už v podstate vieme, ako nastúpime,” povedal Hapal.

Po príchode do Španielska mali iba dvaja sokolíci zdravotné problémy. “Čmelík je už v poriadku, ale problém máme stále so Šulekom, ktorého trápi svalové zranenie lýtka,” doplnil Hapal.

Ten vie, že jeho zverencov čaká zajtra o 21.50 h v Cartagene jeden z najlepších tímov na svete vo vekovej kategórii do 21 rokov. Čo by mohlo na Španielov patriť? “Musíme hrať s väčšou odvahou a presnosťou. V Poprade sme strácali jednoduché lopty. To Španielom vyhovovalo. Kvalita nášho súpera je veľká, ale u nás doma sme ich mohli viac potrápiť,” zamyslel sa Hapal, ktorý španielsky futbal pozná veľmi dobre. V drese CD Tenerife odohral tri skvelé sezóny. Na Pyrenejskom poloostrove si jeho meno dodnes pamätajú. “Mal som niekoľko rozhovorov. Jeden pán v rezorte, v ktorom bývame, sa narodil v Tenerife a povedal mi, že si pamätá moje nešťastné zranenie vlastným brankárom, ktoré ma stálo zvyšok profesionálnej kariéry. Španielsko je krásna krajina a ľudia tu milujú futbal. Preto verím, že zajtra bude na našom zápase plno,” doplnil Hapal.

Hromada: Ak budeme stopercentní, môžme si zo Španielska odniesť body 

V prvom meraní síl sme so Španielmi prehrali vysoko 1:4. V tomto súboji chýbal v zostave pre trest za červenú kartu kapitán mužstva Jakub Hromada. Zápas sledoval z tribúny. “Myslím si, že by sme mali byť odvážnejší ako v Poprade. Španielom sme priveľmi dovolili kontrolovať hru. Dominovali počas celého zápasu. Teraz sa určite budeme snažiť hrať aktívnejšie. Samozrejme, hrať s nimi otvorenú partiu by bola pre nás samovražda. Preto sa budeme snažiť hrať kompaktne z obranného bloku a potom vyrážať do brejkov. Tie však musíme zrealizovať lepšie ako doma v Poprade. To bude kľúč k úspechu. Ak všetci podáme stopercentný výkon, tak potom by sme si mohli z Cartageny odniesť body,” myslí si Hromada. 

Naši sokolíci v kvalifikácii o postup na ME vyhrali v Estónsku 2:1 a doma zdolali Severné Írsko 1:0. Potom však prišli dve prehry s Islandom a spomínaným Španielskom. Tie určite našim sokolíkom na pohode nepridali. “Napriek tomu je atmosféra v tíme výborná. Je tomu tak na každom zraze bez ohľadu na výsledok. Potvrdzuje sa to aj teraz v Španielsku a zajtra všetci spoločne ideme na to, pobiť sa za Slovensko” dodal Hromada.  

 

Čmelík: Nemôžme byť zbrklí

Jeho kolega zo zálohy  Lukáš Čmelík proti Španielom nastúpil a zažil na vlastnej koži silu nášho súpera. “V prvom zápase sme im nechali až príliš veľký priestor. Španieli mali veľké držanie lopty. Boli sme na lopte zbrklí a ak chceme uspieť, musíme byť predovšetkým odvážnejší,” myslí si Čmelík. A čo by mohlo na superfavorita platiť? “Určite bude plný dom a fanúšikovia budú na nich vyvíjať tlak. Ak budeme hrať s nimi vyrovnanú partiu a budeme držať výsledok 0:0, tak by mohli znervóznieť. Oni totiž radi rýchlo vyhrávajú,” povedal Čmelík.