angle-down angle-left angle-right angle-up calendar card city-banch conference exchange facebook football goal instagram lang-gb lang-sk long-arrow-down long-arrow-left long-arrow-right long-arrow-top maintenance menu neck pin rss scroll-arrow scroll-outline search teams thumb-up twitter video whistle youtube close

SLOVENSKO U21: Sokolíci chvália podmienky v Španielsku

11. November 2017

CARTAGENA (SFZ/šat) - Slovenskí futbalisti vo štvrtok v noci po dlhej deväťhodinovej ceste  doleteli do Španielska, kde sa v utorok o 21.50 h stretnú v kvalifikačnom zápase o postup na ME 2019 s domácim výberom. 

Galéria

Naši sokolíci už niekoľko hodín poctivo zarezávajú neďaleko Cartageny v športovom rezorte La Finca, kde síce hrá prím golf, ale podmienky sú tu aj pre futbal na výbornej úrovni. “Najmä tréningové plochy sú v perfektnom stave. A práve tie sú pre nás najpodstatnejšie. V tomto rezorte sme sami a máme tu pokoj,” referoval tréner Pavel Hapal. 

Kým na Slovensku už pomaly ale isto začína šarapatiť zimné počasie, v Španielsku svieti slnko a teplota počas obeda dosahuje  vyše dvadsať stupňov. “Klíma je tu teraz ideálna. Nie je ani veľmi teplo a ani zima. Ráno je síce chladnejšie kvôli vetru, ale cez deň sa vždy oteplí,” doplnil Hapal. 

Náš kouč má v Španielsku k dispozícii 21 hráčov. Dvaja z nich majú menšie zdravotné problémy. “Čmelík a Šulek vykazovali problémy už pred odletom. Šulek síce včera zišiel z tréningu, ale v jeho prípade by to nemalo byť nič vážne. Čmelíkov stav sa zlepšil a v podstate už s nami naplno trénuje,” povedal na margo zdravotného stavu svojich zverencov Pavel Hapal. 

Naši futbalisti v prvom meraní síl so Španielskom prehrali na domácej pôde v Poprade vysoko 1:4. Sokolíci veria, že tentoraz top favorita našej skupiny, ktorý zatiaľ v kvalifikácii nestratil ani bod, potrápia oveľa viac. “Máme tu na prípravu naozaj skvelé podmienky. Verím, že sa na Španielov pripravíme lepšie, ako naposledy a dosiahneme lepší výsledok,” zamyslel sa náš stopér Michal Sipľak. 

“V Španielsku som v minulosti už niekoľkokrát hral. Páči sa mi táto krajina a vždy sa sem rád vraciam. Je tu o nás skvele postarané a verím, že to pretavíme aj do lepšieho výsledku, aký sme naposledy s nimi dosiahli. Islanďania so Španielmi prehrali iba o gól a dá sa viditeľne s nimi hrať,” myslí si obranca Dávid Hancko, ktorý tuší, čo by mohlo na nášho súpera platiť. “Musíme byť predovšetkým odvážnejší ako sme boli v poslednom zápase. S každým súperom sa dá hrať. Ak zlepšíme svoj výkon, tak verím, že by sme mohli získať nejaké body,” dodal Hancko.