angle-down angle-left angle-right angle-up calendar card city-banch conference exchange facebook football goal instagram lang-gb lang-sk long-arrow-down long-arrow-left long-arrow-right long-arrow-top maintenance menu neck pin rss scroll-arrow scroll-outline search teams thumb-up twitter video whistle youtube close

SLOVENSKO U21: Sokolíci už raz nad Španielmi vyhrali

09. Október 2017

POPRAD (SFZ/šat) - Slovenských futbalových reprezentantov do 21 rokov čaká v utorok (10.10.) náročná skúška. V kvalifikácii o postup na ME 2019 privítajú doma v Poprade o 20.30 h silných Španielov, ktorí patria v mládežníckych kategóriach k najlepším mužstvám na svete. Obranca našich sokolíkov Denis Vavro aj s väčšinou hráčov zo súčasného nášho kádra  už s nimi dočinenia mal. 

Galéria

Písal sa október 2012. Partia okolo Jakuba Hromadu, ktorá aj dnes tvori jadro tímu do 21 rokov, si zmerala sily  s rovesníkmi zo Španielska. V dvoch priateľských zápasoch v Zlatých Moravciach naši sokolíci ani raz neprehrali. V prvom súboji po góloch Káčera a Vavra sme remizovali 2:2 a v tom druhom, po góle z pokutového kopu, ktorý premenil spomínaný Hromada, sme dokonca zvíťazili 1:0. “Španieli majú určite vo svojom súčasnom kádri zvučnejšie mená ako my, ale v spomínanom dvojzápase pred piatimi rokmi sme ich už zdolali,” spomína Denis Vavro, ktorý v roku 2012 taktiež nastúpil v základnej zostave.

Vavro aj teraz verí v silu tejto partie. S akým výsledkom by bol spokojný? „Aj výsledkom 10:8 (smiech). Hlavne nech sa vyhrá. Príde nás povzbudiť veľa ľudí, ktorí nás budú hnať za dobrým výsledkom.V utorok necháme na ihrisku všetko, aby sme odčinili prehru s Islandom 0:2,” avizuje zadák dánskeho klubu FC Kodaň.

Naši sokolíci sa budú musieť v súboji proti Španielom zaobísť bez už dlhšie zraneného Haraslína, Bénesa a najnovšie aj kapitána Hromadu, ktorý videl v súboji s Islandom červenú kartu. “Laco Bénes je náš kľúčový hráč. Takisto nám bude chýbať aj Kubo, ktorý má svoje prednosti. Chlapci však určite zabojujú aj za nich,” doplnil Vavro. A čo Denis považuje za najsilnejšiu zbraň Španielov? “Určite ich rýchlu hru na jeden-dva dotyky a kreativitu. My musíme do nich neustále dorážať. Nebudeme hrať s rešpektom, ale budeme hrať zdravo nabudení a až do poslednej minúty budeme bojovať za našich fanúšikov a za naše slovenské farby,” dodal Vavro.