angle-down angle-left angle-right angle-up calendar card city-banch conference exchange facebook football goal instagram lang-gb lang-sk long-arrow-down long-arrow-left long-arrow-right long-arrow-top maintenance menu neck pin rss scroll-arrow scroll-outline search teams thumb-up twitter video whistle youtube close

SLOVENSKO U21: Sokolíci zabúdali na prehru na hokeji a na besede

06. Október 2017

POPRAD (SFZ/šat) - Slovenskí futbaloví reprezentanti do 21 rokov prehru s Islandom 0:2 v kvalifikácii o postup na ME 2019 prežívali veľmi ťažko. No už dnes (piatok 6.októbra) sa snažili prísť na iné myšlienky. Nečudo, už v utorok (10.októbra) v Poprade o 20.30 h ich čaká súboj s top favoritom našej skupiny Španielskom.

Galéria

Slovenskí sokolíci dnes doobeda absolvovali tréning, ktorý bol zameraný predovšetkým na regeneráciu. Hneď po ňom sa venovali svojim fanúšikom a potencionálnym nasledovníkom. Na základnej škole Veľká v Poprade absolvovali autogramiádiu a besedu. Zúčastnili sa jej tréner slovenskej futbalovej reprezentácie Pavel Hapal, jeho asistent Oto Brunegraf, vedúci mužstva Jakub Kojnok a trojica hráčov - Marek Rodák, Jakub Hromada a Michal Sipľak. Počas návštevy školy odpovedali na zvedavé otázky žiakov. “Na tejto škole som bol už druhýkrát. Niektoré otázky, ktoré sme dostali boli naozaj zaujímavé. Sme radi, že aj takouto formou, môžme podporiť, respektíve povzbudiť nové talenty nášho futbalu. Verím, že sme pár z nich inšpirovali do ďalšej sľubnej kariéry,” povedal po besede brankár nášho tímu Marek Rodák. 

Sokolíci po nej absolvovali obed. Večer si boli pozrieť hokejové stretnutie slovenskej najvyššej súťaže Poprad - Banská Bystrica. Počas neho samozrejme pútali pozornosť v publiku a všimol si ich aj domáci maskot, ktorý taktiež prišiel sokolíkov povzbudiť pred utorňajším duelom so Španielskom. “V stretnutí Poprad - Banská Bystrica som nemal vysloveného favorita, ale na hokej chodím. Väčšinou sa vyberiem do Piešťan, ale bol som aj u nás v Trnave. Hokej si dokonca s partiou kamarátov aj zahrám,” dodal stredopoliar Erik Jirka.