angle-down angle-left angle-right angle-up calendar card city-banch conference exchange facebook football goal instagram lang-gb lang-sk long-arrow-down long-arrow-left long-arrow-right long-arrow-top maintenance menu neck pin rss scroll-arrow scroll-outline search teams thumb-up twitter video whistle youtube close

SLOVENSKO WU17: Na turnaji Development opäť prehra o gól

15. Február 2018

AGRINIO (SFZ/jfml) – V druhom zápase na turnaji UEFA Development v Grécku prehrala reprezentačná sedemnástka s domácim výberom 1:2.

Tréner Petrovič zásadne obmenil zostavu v porovnaní s prvým zápasom, šancu dostalo až šesť iných hráčok. Priebeh poznačil prístup hráčok, ktorý bol do prestávky v mnohých ohľadoch bez emócií, čo ovplyvnilo výsledokDôležitým momentom  bola 2. min, v nej sa domáce futbalistky dostali do vedenia. Krátko po prestávke svoj náskok z pokutového kopu zvyýšili a hoci Slovenky zlepšili prístup a tým aj výkon, bojovali o zmenu skóre, čo sa im onedlho podarilo, nedokázali výsledok zápasu zvrátiť. Prísnejšie kritériá z nášho pohľadu znesie len posledná štvťhodina zápasu.

Posledný zápas na turnaji odohrá slovenská sedemnástka v sobotu 17. februára o 10:00 proti Francúzsku.

Grécko WU17 – Slovensko WU17 2:1 (1:0)
G: 2. Chrysanthiová, 53. z 11 m Pachakiová – 59. Hronecová.
ŽK: Kršiaková.
R: Mizalouová (Gr.)
SLOVENSKO WU17: Veselská – Bereščáková, Lukáčová, Kršiaková, Vedejová – Mudráková – Pelikánová (49. Morávková), Mazúchová – Halásová (49. Feketevíziová), Hronecová – Cepková (49. Vredíková).

Hlas po zápase
Branislav Petrovič (tréner Slovenska WU17): “Bol to náročný zápas na ťažkom teréne, Grékyne nás futbalovo neprekvapili. Kľúčová bola 2. minúta, po nej sme už prehrávali. Obranná línia nehrala zle, zato stredová os nám prepadla slabým pohybom, zlou ponukovou činnosťou, nedostatočnou kombináciou. Logicky sme mali len ojedinelé príležitosti na gól. Až záverečná časť zápasu bola úplne v našej réžii, vytvorili sme si silný tlak, ale ani v ňom sme už druhý gól nestrelili.“

TABUĽKA PO DVOCH HRACÍCH DŇOCH

1. Francúzsko 2 2 0 0 6:0 6
2. Grécko 2 1 0 1 2:3 3
3. Rusko 2 1 0 1 3:6 3
4. Slovensko 2 0 0 2 3:5 0