SLOVENSKO ŽENY - Naše reprezentantky nestačili ani na Severné Írky

Utorok, 28.11.2017 19:00 | Posledná aktualizácia 29.11.2017 08:57

Žilina(SFZ) - Slovenské futbalistky ani vo svojom štvrtom stretnutí kvalifikácie MS 2019 nezískali ani bod. Dnes (utorok 28.11.) v Žiline nestačili na Severné Írky, ktorým podľahli 1:3. V tabuľke 3. skupiny im patrí s nulou na konte posledné piate miesto. Zverenky trénera Zsolta Pakuszu sa najbližšie predstavia v apríli v Írsku.

SR - Severné Írsko 1:3 (1:1)
Góly: 20. Vojteková - 34. Nelsonová, 52. Furnessová, 61. Milliganová.

ŽK: Vojteková - McFaddenová.

Rozhodovala: Christensenová (Dán.).

SR: El-Dahaibiová – Hollá, Bartovičová, Haršányová, Vojteková - Bíróová - Šušková, Hmírová, Mikolajová, Šurnovská (63. Fabová) - Sluková (62. Maťavková).
Sev. Írsko: Higginsová - Newboroughová, Raffertyová, Nelsonová, Guyová (46. Foyová) - Milliganová, Bellová (82. Sherwoodová), McFaddenová, Callaghanová - Magillová, Furnessová.

Slovenské futbalistky začali veľmi duel dobre.  V 20. minúte sa dočkali potlesku, keď sa ujali vedenia zásluhou kapitánky Vojtekovej, ktorá sa presadila po rohu. Vedenie našej reprezentácie však netrvalo dlho. V 34. minúte totiž Nelsonová rovnako po štandartnej situácii vyrovnala. Snahu našim hráčkam nemožno uprieť, častejšie strieľali na bránku ako ich súperky, ale boli to ostrovanky, ktoré pridali v druhom polčase dva góly. V 52. minúte poslala hostky do vedenia Furnessová a o deväť minút neskôr zvýšila Milliganová už na 3:1. Zverenky trénera Zsolta Pakuszu už nedokázali zvrátiť nepriaznivý stav a tak si zaknihovali aj štvrtú prehru.