angle-down angle-left angle-right angle-up calendar card city-banch conference exchange facebook football goal instagram lang-gb lang-sk long-arrow-down long-arrow-left long-arrow-right long-arrow-top maintenance menu neck pin rss scroll-arrow scroll-outline search teams thumb-up twitter video whistle youtube close

SLOVENSKO ŽENY U17: V Qualifying round sme nestačili ani na Anglicko

17. Október 2017

RIGA (SFZ/šat) - Slovenské futbalové reprezentantky do 17 rokov aj v druhom zápase kvalifikačného turnaja UEFA Qualifying round prehrali. Po prehre so Škótskom 0:1, tentoraz nestačili na Anglicko - 0:6.

 

Naše dievčatá nezačali zápas proti favoritovi dobre. Už v 5. minúte inkasovali. Skóre stretnutia otvorila po priamom kope Jamesovej nepokrytá Griffinová. Naše dievčatá mohli ihneď odpovedať, ale ani Vaľušová a ani Tejová nemierili presne.Angličanky postupne vystupňovali tempo a v 36. minúte pridali druhý gól. 

Aj po zmene strán sme rýchlo inkasovali. V 50. minúte po faule Miniarikovej na Jhamatovú, nariadila ruská rozhodkyňa pokutový kop. K nemu sa postavila faulovaná Jhamatová, ktorá proti Beťkovej nezaváhala. Naše dievčatá sa nestihli ani poriadne spamätať z tretieho gólu a inkasovali opäť. Už o minútu na to totiž zvyšovala na 4:0 Salmonová. A to nebolo zďaleka všetko. Angličanky si po faule Kollárovej na Jamesovú pokutový kop zopakovali. Jamesová rovnako ako jej kolegyňa Jhamatová, nezaváhala - 0:5. Jamesová pridala v závere ešte jeden gól a uzavrela na konečných 6:0 pre Anglicko. 

Naše dievčatá čaká v 2. skupine Qualifying round ešte domáce Lotyšsko (20.10., o 11:00).