SLOVENSKÝ POHÁR ŽIEN - Slovan víťazom po piatich rokoch

Utorok, 1.5.2018 13:00 | Posledná aktualizácia 1.5.2018 17:33

JASLOVSKÉ BOHUNICE (SFZ/PETER ŠURIN, BRANISLAV SARŇÁK) - Šiesty raz v rade nechýbali hráčky Slovana vo finále Slovenského pohára, na víťazstvo však čakali od roku 2013 - a v utorok 1. mája 2018 sa ho konečne dočkali!

Slovanistky vstúpili do finálového zápasu aktívnejšie, prvých desať minút jasne ukazovali, že tentoraz si chcú na trofej nielen siahnuť, ale ju aj pevne zachytiť. Na onci prvej desaťminútovky vystrelila z diaľky Šurnovská a hoci jej pokus obrana Partizánu zblokovala, na vysoko letiacu loptu si nabehla Kaláberová a halfvolejom prekonala Gyomraiovú – 1:0. Rozbehnuté slovanistky mali vzápätí ďalšiu šancu: Šurnovská zbehla po krídle a naservírovala Švecovej ako na podnose čistý gól, len strelkyňa poslala loptu tesne vedľa. A do tretice bola Šurnovská v akcii, zabehla za chrbty obrankýň Bardejova, ale Gyomraiová jej stihla uchmatnúť loptu spod nôh v súboji kto z koho. Hráčky Partizánu ohrozovali Rezekovú len z diaľky, pokus Mikolajovej z vyše 30 m mal vtip, ale nie presnosť, lopta minula bránu o necelý meter. Potom sa o slovo prihlásila opäť Šurnovská: zachytila výkop od vlastnej brány, poradila si s dvoma súperkami a sólo zakončila zoči-voči Gyomraiovej pre brankárku nechytateľne – 2:0. Ak by v 36. min Kaláberová premenila čistú šancu – zblízka napálila len do Gyomraiovej – mohlo byť za polčas vymaľované…

Snažila sa opäť Šurnovská po prestávke, v 54. min z päťky pálila na víťaznú definitívu, ale netafila z čistej pozície bránu. Vyššie tempo zo strany Bardejova však podľa očakávania prišlo, hráčky Partizánu mali loptu častejšie pod kontrolou, tlačili sa na polovicu Slovana, čo však belasým umožňovalo vnikať do voľného priestoru. V závere mala ďalšiu šancu na potvrdenie víťaztsva Švecová, ale nebolo jej súdené...Ako dochádzali hráčkam s pribúdajúcim časom sily, hra sa presunula viac do stredu poľa, kde sa zrážali dvojice a hoci po prestávke už gól nepadol, pretože slovanistky si umným výkonom náskok ustrážili, finále prinieslo v slovenských pomeroch viac ako solídny ženský futbal.

A slovanistky sa po piatich rokoch konečne dočkali víťazstva v domácej pohárovej súťaži!

SLOVAN BRATISLAVA – PARTIZÁN BARDEJOV 2:0 (2:0)

Góly: 10. Kaláberová, 27. Šurnovská.
ŽK: Lemešová, Pribilová.
Rozhodovali: Michlian – Mišková, Smolíková – 690 divákov.
Slovan: Rezeková – Kulová, Bytčanková, Pribilová, Pračková – Hollá (80. Čermáková) – Bačová, Kaláberová (90+. Bobocká), Ščasnárová, Švecová (89. Starčevič) – Šurnovská (68. Niňajová). Tréner: Martin Masaryk.
Partizán: Gyomraiová – Rosoľanková (57. Hviščová), Gmitterová, Dmitrijevič, Vagaská – Galarovičová, Lemešová – Havranová, Mikolajová, Bochinová (29. Tejová) – Semanová. Tríner: Ľubomír Čekan.

ĽUBOMÍR ČEKAN (tréner Partizán Bardejov): „Stretli sa dve najlepšie družstvá na Slovensku. Bohužiaľ, sme nezachytili úvod. Mali sme problém aj s terénom, pretože to bol pre nás prvý majstrovský zápas na trávnatej ploche. Bolo to vyrovnané, vyhral lepší tím.“
MARTIN MASARYK (tréner ŠK Slovan Bratislava): „Je to úžasné. Vyhrali sme zaslúžene a teraz musíme pokračovať v našej tvrdej robote, ale chvíľku si to budeme užívať. Máme ešte jeden cieľ v tejto sezóne, chceme vyhrať ligu.“