SLOVENSKÝ POHÁR ŽIEN – Šurnovská po triumfe: Sú to úžasné pocity

Streda, 2.5.2018 07:35 | Posledná aktualizácia 2.5.2018 11:20

JASLOVSKÉ BOHUNICE (SFZ/BRANISLAV SARŇÁK) - Útočníčka Slovana Bratislava Martina Šurnovská v utorok slávila zisk svojho druhého triumfu v Slovenskom pohári. Tentoraz ho vybojovala v drese Slovana Bratislava. K titulu pispela aj presným zásahom, keď v 27. minúte prešla cez bardejovskú obranu, pri zakončení nedala Gyomraiovej žiadnu šancu a stanovila výsledok duelu na 2:0.

Slovenský pohár získala aj s Bardejovom. V sezóne 2015/16 sa tešila z triumfu vo finále po výhre práve nad Slovanom. Hralo sa rovnako v Jaslovských Bohuniciach. V rozhodujúcom dueli vtedy taktiež skórovala, keď rozvlnila sieť v závere prvého polčasu zo štandardnej situácie. Po utorkovom finále a zisku druhého Slovenského pohára útočníčka neskrývala radosť. „Sú to úžasné pocity. So Slovanom som ešte nevyhrala Slovenský pohár, som rada, že sa mi to opäť v Jaslovských Bohuniciach podarilo,“ vravela Šurnovská. A čo hovorí na to, že má skalp Slovenského pohára s momentálne dvoma najlepšími ženskými tímami u nás? „Taký je futbal. Teraz som v Slovane, som rada, že som tu a som rada, že sme to dali,“ povedala hráčka s číslom 11.

Na ihrisku utorkového duelu bola do 68. minúty, keď ju vystriedala Katarína Niňajová. Prítomných fanúšikov Slovana na tribúnach gólovo potešila v prvom polčase. Z podobného prechodu obranou súpera by sa mohli pochváliť aj najlepší útočníci. „Vôbec som nevnímala, nevedela som, že za mnou už nie je hráčka. Skúsila som vystreliť a podarilo sa. Som bola veľmi rada, že to tam padlo,“ opísala Šurnovská gólový moment.
Bardejovský tím poznala 19-ročná hráčka veľmi dobre. Veď roky v ňom hrávala. V čom boli podľa nej boli súperky najnepríjemnejšie? „Bardejov bol nepríjemný veľakrát v osobných súbojoch. My sme hrali veľmi dobrý futbal a Bardejov hral trochu inak. V súbojoch boli určite tvrdší,“ uviedla.
Slovan Bratislava a Bardejov čaká v tejto sezóne ešte jeden vzájomný duel. V 18. kole ligy pricestuju východniarky do hlavného mesta. Tento súboj môže rozhodnúť o tom, kto zasadne na ligový trón. „Myslím si a pevne tomu verím, že majsterky Slovenska budeme,“ zapriala si na záver Šurnovská.