SLOVENSKÝ POHÁR ŽIEN – Tretí triumf Partizánu Bardejov!

Streda, 1.5.2019 14:50 | Posledná aktualizácia 2.5.2019 12:26
Partizán Bardejov sa teší z víťazstva v Slovenskom pohári žien v sezóne 2018/19.
autor: ROMAN FERSTL, zdroj: SFZ

ZLATÉ MORAVCE (SFZ) – Po ročnej prestávke sa víťazkami Slovenského pohára žien stalo družstvo Partizánu Bardejov, ktoré vo finále zdolalo večného súpera, bratislavský Slovan, 1:0 gólom zo 4. minúty zápasu.

Štvrtý raz za sebou sa zopakoval finálový súboj o Slovenský pohár v tomto zložení - belasé v zápase o trofej  jedenástykrát v rade a Slovan je tak jediným klubom, ktorý vo finále ešte nikdy v 11-ročnej histórii tejto súťaže nechýbal – Bardejovčanky naklonili misky váh týmto triumfom na svoju stranu 3:1. Rozhodujúci moment sa udial skoro, už v 4. minúte. Tipulová sa presadila svojím dôrazom aj šikovnosťou cez belasý obranný val, z jej akcie profitovala Havranová, ktorá mala zrazu priestor na strelu a v ňom aj loptu. Nezaváhala, vystrelila bez okolkov a trafila nechytateľne k pravej žrdi – 1:0. Málokomu z viac ako tisíc divákov vtedy napadlo, že viac gólov už nepadne...

Monika Havranová sa teší, práve otvorila gólom finále Slovenského pohára.

Oba tímy vložili do finálového súboje veľké odhodlanie, veľa bojovnosti, slovanistky mali viac času loptu pod kontrolou, ale Bardejovčanky boli o to disciplinovanjšie a vyhrali aj taktickú bitvu. Ich hru dirigovala srbská legionárka Dimitrijevičová, tá zo zadnej línie určovala rytmus hry Partizána a vydržalo jej to až do víťazného konca. Belasé dreli, ale s pribúdajúcimi minútami sa v ich hre čoraz viac prejavovala nervozita, nutnosť dohnať náskok súperiek viedla neraz k unáhlenému riešeniu situácie a aj keď najmä II. polčas mali pevne v rukách hráčky z Bratislavy, gól nedali. Blízko k nemu bola aspoň trikrát Koleničková, ale ani raz nevyhodnotila svoju streleckú príležitosť správne, takže Solárová v bráne Partizánu obstála s čistým kontom. Občas jej pomohlo šťastie, to keď belasé „kúrili“ súperkám najmä z pravej strany Mráziková a Morávková, ale pred bránou chýbala hráčka, ktorá by ich viac ako solídnu aktivitu efektívne zakončila. Preto aj po takmer 95 herných minútach bola na konte aktív Slovana veľká nula – a to rozhodlo. Partizán Bardejov získal svoj tretí Slovenský pohár žien! K tomu šek od SFZ a partnera EPH na 3000 eur, zdolané finalistiky 1500 eur.

PARTIZÁN BARDEJOV BŠK – SLOVAN BRATISLAVA 1:0 (1:0)
Gól:
4. Havranová.
ŽK: Tipulová, Bačová, Čeriová.
Rozhodovali: Valentová – Pavlačková, Hanesová – 1100 divákov.
PARTIZÁN: Solárová – Gmitterová, Dimitrijevičová, Vagaská – Tipulová (76. Lukčíková), Tejová (15. Vaľušová), Pavičevičová, Golarovičová, Havranová – Semanová, Zlatičninová (60. Potengová). Tréner: Ľubomír Čekan.
SLOVAN: Rezeková – Mráziková, Pribilová, Bytčánková, Pračková (84. Harvilová) – Hollá, Čeriová, Bačová – Koleničková, Švecová (60. Maťavková), Morávková. Tréner: Martin Masaryk.

ĽUBOMÍR ČEKAN (tréner Bardejova): “Po víťazstve môžem byť len a len spokokný. Bol to pre nás veľmi ťažký zápas, mali sme v porovnaní so Slovanom oveľa neskúsenejšie družstvo. Polovica tímu zažila takúto atmosféru a tlak zápasu prvý raz. Dokonale nám vyšla taktika, strelili sme rýchly gól a po ňom sme hrali naozaj zodpovedne, dôsledne, disciplinovane. Po prestávke nás Slovan zovrel, ale aj vďaka výbornej Solárovej sme gól nedostali a pohár je náš!“

MARTIN MASARYK (tréner Slovana): “Vyhral šťastnejší... Nebudem skrývať, sme sklamaní. Celý zápas sme dominovali, lenže sme ani z čistých šancí nestrelili gól, pritom sme mohli dať dva aj tri. Prečo sme nedali ani jeden, je kľúčová otázka našej prehry.“