angle-down angle-left angle-right angle-up calendar card city-banch conference exchange facebook football goal instagram lang-gb lang-sk long-arrow-down long-arrow-left long-arrow-right long-arrow-top maintenance menu neck pin rss scroll-arrow scroll-outline search teams thumb-up twitter video whistle youtube close

Slovensko 16: Parádne víťazstvo 4:1 v Česku!

17. Október 2017

SPYTIHNĚV (SFZ/mh) - Prvý z dvoch priateľských zápasov reprezentačnej šestnástky sa skončil parádnym slovenským víťazstvom nad Českom 4:1.

Po bezgólovom I. polčase nasledovala po prestávke slovenská kanonáda. Pritom v I. polčase stálo pri viacerých šanciach domácich pri nás šťastie, zabral aj brankár Belko. Slováci mali dobrý vstup do druhej polovice zápasu, trikrát sa presadili za necelých 20 minút a hoci sa Česi tiež raz presadili, sokolíci si držali náskok dobrým výkonom, ktorý s pribúdajúcimi minútami i gólmi podložili zdravým sebavedomím.

Odveta je na programe vo štvrtok o 11:00 v Ilave.

Česko 16 - Slovensko 16 1:4 (0:0)
G: 58. Sinu - 50. Mojžíš, 59. a 76. Rosenberger, 69. Suslov.
Diváci: 130
Slovensko 16: Belko - Sekera, Leitner, Capko, Kohút -  Hornyák (27. Jedinák), Prášek (68. Kubík), Mojžíš (60. Nebyla) - Majkút (55. Pekár), Matoš (55. Rosenberger), Suslov.

Hlas po zápas
Samuel Slovák (tréner SR 16)
: “Som rád, že chlapci ukázali potenciál, srdce aj túžbu po víťazstve. Vo veľmi dobrom zápase sme vyhrali. Aj keď treba povedať, že v prvom polčase sme mali šťastie, pretože súper bol lepší, my sme však v niekoľkých situáciach obstáli v defenzíve. Po prestávke sa karta obrátila, vstúpili sme do diania lepšie my, boli sme lepším mužstvom a samozrejme, že aj efektívnejším."

Galéria