Slovnaft Cup - Žilinčania vyhrali odvetu a postúpili do finále

Streda, 17.4.2019 17:25 | Posledná aktualizácia 17.4.2019 21:52
Hráči Žiliny sa tešia z gólu Branislava Sluku, ktorý zvyšoval stav na 2:0.
zdroj: SFZ

MICHALOVCE (SFZ) – Po tom, ako sme v utorok spoznali prvého finalistu 50. ročníka Slovenského pohára – Slovnaft Cupu, ktorým je FC Spartak Trnava, poznáme už aj meno jeho súpera. Hráči MŠK Žilina zvládli odvetu v Michalovciach a po výhre 2:0 postúpil do prvomájového finále v Nitre, ktorého výkop je o 18.00 h.

V prvom polčase predviedli hráči oboch tímov viacero zaujímavých útočných ťahov. V 7. min centroval zo strany domáci Trusa, našiel hlavu Sulleya, ktorý poslal loptu tesne mimo bránku Volešáka. O minútu neskôr vyskúšal pozornosť michalovského gólmana Bieszczada žilinský kapitán Škvarka. Jeho pokus však brankár chytil. V 13. min sa odhodlal k strele spoza šestnástky obranca šošonov Anang, ale brankára Michaloviec neprekvapil. Rovnaká situácia sa odohrala aj na druhej strane ihriska, so strelou Danka si poradil Volešák.

V 18. min sa ocitol v obrovskej šanci žilinský kanonier Boženík. Toho našiel prihrávkou Tomič, ale mladý útočník ju nedokázal usmerniť medzi tri žrde.  V 25. min videl Žofčák nabiehajúceho Sulleya, ten sa však vo finálnej fáze pošmykol. V 30. min sa ocitol po centri zo strany od Kolesára osamotený v malom vápne kapitán Zemplína Žofčák. Ten v sklze nedokázal zakončiť presne.

V 37. min sa poodrážala v šestnástke Zemplínčanov lopta a dostala sa až k Boženíkovi. Dobrým vybehnutím ho dostal pod tlak Bieszczad, ktorý aj jeho pokus kryl. V 43. min obliehali Michalovčania žilinskú šestnástku, ale snahu domácich dokázali hostia stopnúť odkopom na roh. V 45. min sa dostal do zakončenia Káčer, jeho strelu však Bieszczad chytil. Do šatní sa tak šlo za stavu 0:0.

Žilinčania v odvete semifinále Slovnaft Cupu vyhrali na Zemplíne nad Michalovcami 2:0 a postúpili do finále.
zdroj: TASR

Do druhého polčasu vstupovali Žilinčania s nožom na krku. Vedeli, že keď neskórujú, v pohári skončia. V 48. min už hostia gólovo udreli. Tomič našiel perfektným centrom Boženíka, ten z prvej poslal loptu za bezmocného Bieszczada – 0:1. V 51. min sa individuálne presadil Tomič, ale jeho strela išla tesne vedľa Bieszczadovej svätyne. V 60. min dokázal Boženík druhýkrát skórovať, lenže gól pre ofsajd neplatil.

V 65. min už bolo 0:2. Po skrumáži sa lopta dostala ku Slukovi, ktorý spoza šestnástky presnou strelou prekonal Bieszczada. Michalovce potom otvorili hru a začali viac útočiť. To bola voda na mlyn pre Žilinu a tá posielala na bránku domácich jeden útok za druhým. Chýbala len presnejšia a pokojnejšia finálna fáza… V 84. min sa opäť gólovo presadil Boženík, ale radosť mu opäť preťalo postavenie mimo hry. Do záverečného hvizdu sa už skóre nezmenilo a Žilinčania tak na Zemplíne oslavovali postup do finále Slovnaft Cupu.

MFK ZEMPLÍN MICHALOVCE – MŠK ŽILINA 0:2 (0:0), prvý zápas 1:1 – do finále postúpil MŠK Žilina
48. Boženík, 65. Sluka
ŽK: Boženík, Diaz, Sluka
Rozhodoval: Smolák, 2 512 divákov
Michalovce: Bieszczad – Kolesár, Žofčák, Beskorovainyi, Danko (78. Hovhannisyan), Sulley, Mancilla, Casado (69. Kountouriotis), Vojtko, Trusa (54. Diarra), Rota. Tréner: Anton Šoltis
Žilina: Volešák – Sluka, Diaz, Škvarka (74. Králik), Minárik, Tomič, Kaša, Mihalík (80. Vallo), Anang, Boženík (85. Balaj), Káčer. Tréner: Jaroslav Kentoš

Anton Šoltis (tréner MFK Zemplín Michalovce):
„Účinkovanie v celom ročníku pohára bolo pre nás pozitívum a je škoda, že sa náš sen skončil. Myslím si, že najmä v prvom polčase odvety sme podali veľmi dobrý výkon, škoda nevyužitých šancí. Futbal sa hrá na góly a my sme ich teraz nedali. Súper svoje príležitosti využil a zaslúžene vyhral.“

Tibor Goljan (asistent trénera MŠK Žilina): „Zásluhou oboch tímov sme videli veľmi dobrý zápas. My sme sa na odvetu veľmi dobre nachystali, podali sme dobrý výkon a zaslúžene vyhrali 2:0. Na ihrisku sme dominovali a vytvárali si ďalšie šance. Dôležité bolo, že sme v prvom polčase ustáli dve šance Michaloviec. Naše sebavedomie sme postavili tiež na tom, že sme v každom stretnutí v tomto ročníku proti Michalovciam skórovali.“

Zostrihy z odvety MFK Zemplín Michalovce - MŠK Žilina

Vo finále Slovenského pohára žien opäť Bardejovčanky a slovanistky

V stredu sme spoznali aj obsadenie finále Slovenského pohára žien. To je na programe 1. mája od 13.45 h v Zlatých Moravciach. Už štvrtý rok za sebou ho odohrajú futbalistky Partizána Bardejov a ŠK Slovan Bratislava. V sezónach 2015/16 a 2016/17 triumfovali východniarky, v uplynulom ročníku sa tešili z výhry hráčky Slovana. Bardejovčanky na ceste do tohtoročného finále vyradili Nové Zámky a MŠK Žilina. Slovanistky zdolali MFK Ružomberok a FC Nitra.

VÝSLEDKY SEMIFINÁLE

ŠK Slovan Bratislava – FC Nitra 2:2 (1:1), prvý zápas 3:1 – do finále postúpil Slovan

Partizán Bardejov BŠK – MŠK Žilina 3:1 (1:0), prvý zápas 6:0 – do finále postúpil Partizán

HLASY TRÉNEROV DRUŽSTIEV, KTORÉ SA PREBOJOVALI DO FINÁLE
Martin Masaryk (tréner ŠK Slovan Bratislava):
„Oba semifinálové zápasy boli kvalitné. Nitra chcela hrať futbal, čo je aj vidno na konečných výsledkoch. Nemali sme jednoduchú cestu do finále o to viac nás teší, že sme sa do neho prebojovali.“
Ľubomír Čekan (tréner Partizán Bardejov BŠK): „Výsledky sú možno jednoznačné 6:0 a 3:1, ale semifinálové stretnutia mali svoju kvalitu. Žilinčanky sa snažili hrať pekný a kombinačný futbal. Najdôležitejšie bolo to, že my sme svoje šance využili a súperky nie.“