SLOVNAFT CUP – Ciele tímov pred prvými semifinálovými zápasmi

Posledná aktualizácia 28.4.2021 08:31

autor: FC Košice, zdroj: Facebook FC Košice - oficiálna stránka

BRATISLAVA (SFZ) – Úvodné semifinálové stretnutia 52. ročníka Slovenského pohára – Slovnaft Cupu sú na programe počas tohto týždňa. Dnes o 15.30 h (v stredu 28. apríla) si zmerajú sily FC Košice – MŠK Žilina a zajtra v rovnakom čase (štvrtok 29. apríla) proti sebe nastúpia ŠK Slovan Bratislava – MFK Dukla Banská Bystrica. Finále je na programe 19. mája.

FC Košice – MŠK Žilina, 28. apríl o 15.30 h

FC Košice sa premiérovo prebojoval do semifinále Slovenského pohára. Počas tohtosezónnej edície vyradili východniari už troch fortunaligistov MFK Zemplín Michalovce (1:1 a 5:3 na jedenástky), ŠKF Sereď (0:0, 4:2 na jedenástky) a AS Trenčín (3:0). O miestenku vo finále zabojujú proti ďalšiemu klubu z najvyššej súťaže MŠK Žilina.
„Určite očakávame ťažký zápas proti kvalitnému mužstvu. Pôjdeme s cieľom uhrať priaznivý výsledok do odvety. Dnes chceme využiť domáce prostredie. Spokojní budeme, keď uhráme priaznivý výsledok do odvety a najmä ak neinkasujeme doma gól,“
povedal pre futbalsfz.sk obranca Košíc Michal Jonec. Žilinčania sa prezentujú ofenzívnym futbalom, na čo si budú musieť dať hráči z druhého najväčšieho mesta Slovenska pozor? „Na všetko. Súper má nepríjemné, mladé, kombinačné a behavé mužstvo, s čím sa budeme musieť čo najlepšie popasovať,“ vravel Jonec.

V pohárových zápasoch bráni žilinskú svätyňu Ľubomír Belko. „Košice majú dobrý tím, z pohára vyradili už troch súperov z najvyššej súťaže. Majú dobrých futbalistov, ktorí vedia spoluhráčov potiahnuť. Väčšia kvalita je však na našej strane a chceme zvládnuť oba zápasy herne aj výsledkovo. Dnes budeme chcieť streliť gól i dva a vzadu udržať nulu, tá by bola veľmi dôležitá. Súper má veľmi dobre nacvičené štandardné situácie, z nich bude určite nepríjemný. Musíme byť pozorní,“ uviedol brankár Žilinčanov, ktorý doplnil, aký zápas v košickom Čermeli očakáva: „Bude taký, aký si ho urobíme. Budeme musieť byť efektívni, premeniť každú šancu. Náš cieľ je dostať sa do finále Slovnaft Cupu.“

Zápas odvysiela RTVS a Futbalnet.tv. Odveta je na programe 4. mája o 15.30 h v Žiline.

Cesta FC Košice do semifinále
1. kolo
voľno
2. kolo
OFK Olovary – FC Košice 0:6
3. kolo
MŠK Rimavská Sobota – FC Košice 0:7
4. kolo
MFK Zemplín Michalovce – FC Košice 1:1 a 3:5 na jedenástky
Osemfinále
FC Košice – ŠKF Sereď 0:0, 4:2 na jedenástky
Štvrťfinále FC Košice – AS Trenčín 3:0

Cesta MŠK Žilina do semifinále
1. kolo
voľno
2. kolo
MŠK Námestovo – MŠK Žilina 0:7
3. kolo
TJ Tatran Oravské Veselé – MŠK Žilina 1:2
4. kolo
voľno
Osemfinále
MŠK Žilina – FK Železiarne Podbrezová 1:1, 6:5 na jedenástky
Štvrťfinále FC ViOn Zlaté Moravce – MŠK Žilina 0:2

Slovanisti sú víťazi ostatného ročníka Slovnaft Cupu.
autor: Roman Ferstl, zdroj: SFZ

ŠK Slovan Bratislava – MFK Dukla Banská Bystrica, 29. apríl o 15.30 h

Slovanisti sú obhajcovia triumfu v Slovenskom pohári – Slovnaft Cupe z uplynulej sezóny. Najvyššie ambície majú aj teraz. Predposlednou prekážkou na ceste za trofejou je pre belasých vedúci tím druhej najvyššej súťaže MFK Dukla Banská Bystrica. „Proti Dukle hralo naše béčko v prvom kole jarnej časti II. ligy, v stretnutí nastúpilo aj dosť chalanov z áčka. Bol to dobrý zápas, vieme, čo môžeme od súpera čakať. Teraz to bude o inom, ale náš cieľ je rovnaký – vyhrať,“ uviedol pre zväzový portál zakončovateľ Slovana David Strelec, ktorý nepovažuje za náhodu, že sa Banskobystričania prebojovali medzi štyri najlepšie tímy pohára. „Dukla je najlepší tím v II. lige. My však chceme vyhrať, hrať ofenzívne, aby sme zápas rozhodli čo najskôr,“ skonštatoval slovenský reprezentant.

Kapitán Banskej Bystrice Róbert Polievka sa so spoluhráčmi na stretnutia proti Slovanu teší. „Je to pre nás veľká česť zmerať si sily s niekoľkonásobným majstrom našej ligy. Samozrejme, sme si veľmi dobre vedomí proti komu budeme hrať. Chceme sa dobre prezentovať a najmä si to chceme užiť. Určite sa nejdeme odovzdať, vydáme zo seba maximum a uvidíme, na čo nám to bude stačiť,“ povedal pre futbalsfz.sk Polievka. Futbalisti Dukly poznajú silu najbližšieho súpera. „Vieme, akú obrovskú kvalitu má Slovan a akých má hráčov. Spokojní budeme, keď každý odvedieme maximum. Slovanisti majú výborné mužstvo, veľké individuality, ktoré dokážu rozhodovať zápasy. Verím, že ich dokážeme potrápiť, uvidíme, ako to dopadne,“ dodal zakončovateľ Dukly.

Zápas odvysiela RTVS a Futbalnet.tv.

Odveta je na programe 5. mája o 15.30 h vo Zvolene, kde Banskobystričania hrávajú domáce zápasy počas rekonštrukcie Štiavničok.

Cesta MFK Dukla Banská Bystrica do semifinále
1. kolo
voľno
2. kolo TJ Tatran VLM Pliešovce – MFK Dukla Banská Bystrica 0:11
3. kolo FK Slovenské Ďarmoty – MFK Dukla Banská Bystrica 0:6
4. kolo voľno
Osemfinále MFK Dukla Banská Bystrica – KFC Komárno 1:0
Štvrťfinále MFK Dukla Banská Bystrica – FK DAC 1904 Dunajská Streda 3:2

Cesta ŠK Slovan Bratislava do semifinále
1. kolo
voľno
2. kolo FK Beluša – ŠK Slovan Bratislava 0:2
3. kolo TJ Spartak – ŠK Slovan Bratislava 0:6
4. kolo voľno
Osemfinále ŠK Slovan Bratislava – MFK Tatran Liptovský Mikuláš 1:0
Štvrťfinále ŠK Slovan Bratislava – FC Petržalka 5:1


autor: SFZ, zdroj: SFZ
Značky
Súťaž
Slovnaft Cup
Osoba
Michal Jonec
Osoba
Ľubomír Belko
Osoba
David Strelec
Osoba
Róbert Polievka
Autor
Branislav Sarňák
Mohlo by vás zaujímať

2021 - Prerozdelenie príspevkov podľa § 69 ods. 5 písm. a) a písm. b) zákona č. 440/2015 Z. z. o športe

22.4.2021 14:13

2020 - Prerozdelenie príspevkov podľa § 69 ods. 5 písm. a) a písm. b) zákona č. 440/2015 Z. z. o športe

08.4.2021 13:14

2019 - Prerozdelenie príspevkov podľa § 69 ods. 5 písm. a) a písm. b) zákona č. 440/2015 Z. z. o športe

08.4.2021 13:17

COPYRIGHT © 2018 SFZ - SLOVENSKÝ FUTBALOVÝ ZVÄZ. VŠETKY PRÁVA VYHRADENÉ.