Slovnaft Cup – Dnes šesť osemfinálových zápasov, v šlágri DAC proti Trnave

Posledná aktualizácia 30.10.2019 10:04

zdroj: TASR

BRATISLAVA (SFZ) – Najvyššia domáca pohárová súťaž pokračuje dnes (30.10.) šiestimi osemfinálovými zápasmi. Najväčšiu pozornosť púta duel v Dunajskej Strede, kde sa predstaví trnavský Spartak.

Sedem účastníkov Fortuna ligy a päť účastníkov II. ligy dnes zasiahne do osemfinále Slovnaft Cupu. Program šiestich zápasov odštartujú o 13.30 hod stretnutia Trenčína so Skalicou, v Seredi sa predstaví FC Petržalka. Trenčania si počas víkendu priviezli cenný bod z Ružomberka, ešte lepšie pochodili pod Čebraťom Skaličania v druhligovom dueli s ružomberským béčkom, keď vyhrali 3:0.  Papierovým favoritom sú, aj vzhľadom k domácemu prostrediu, Trenčania, Záhoráci budú chcieť nadviazať na dve trojgólové víťazstvá z ostatných dvoch majstrovských zápasov.

V ďalšom stretnutí privíta, tentoraz v domovskom stánku v Seredi, domáci ŠKF súpera z Petržalky. V tábore hostí sa rozhodli, po nedeľňajšej prehre s FC Košice, pre radikálny krok a na trénerskej lavičke vystriedal trénera Dojčana kouč Vladimí Koník, pre ktorého bude duel v Seredi prvým v pozícii hlavného trénera Petržalky. Hostia sa budú musieť zaobísť bez kanoniera a hráča slovenského reprezentanta do 21 rokov Almásiho, domáci tím trénera Vojneskiho uspel počas víkendu v Senici a pokúsi sa využiť šancu na prienik do jarných bojov o Slovnaft Cup.

Druholigisti FC Petržalka a MFK Dukla Banská Bystrica sa predstavia v Seredi, resp. v Poprade.

Pod Tatrami privíta v súboji druholigistov domáci FK Poprad rozbehnutých vojakov z Banskej Bystrice. MFK Dukla tróni na čele druholigového pelotónu, Popradčania zaostávajú iba o päť bodov a tak možno v popradskom NTC-čku očakávať tuhý súboj o postup do štvrťfinále. Miernym favoritom osemfinálovej dvojice na štadióne pod Zoborom budú v súboji s Liptovským Mikulášom domáci Nitrania. Aj keď, domáci sa budú musieť otriasť po posledných nevýrazných výkonoch a prehre s ViOn-om, ktorá bola osudnou pre trénera Mariána Süttöa, ktorého dočasne nahradil Gergely Geri.

Vo večerných dueloch dvoch fortunaligových dvojíc sa predstaví najskôr o 17.30h v Senici MFK Ružomberok a osemfinálové menu ukončí o 18:00 šláger DAC Dunajská Streda – FC Spartak Trnava. Hovoriť v súvislosti s pohárovými zápasmi o favoritoch sa nevypláca, aj keď v prípade duelu DAC s Trnavou sa misky váh mierne prikláňajú, aj vďaka domácemu prostrediu, na stranu Dunajskostredčanov.

V MOL Aréne v Dunajskej Strede sa predstaví obhajca trofeje FC Spartak Trnava.
zdroj: TASR

PROGRAM DNEŠNÝCH ZÁPASOV OSEMFINÁLE SLOVNAFT CUPU

AS Trenčín (1. liga) – MFK Skalica (2. liga) / 13.30h
ŠKF Sereď (1. liga) – FC Petržalka (2. liga) / 13.30h
FK Poprad (2. liga) – MFK Dukla Banská Bystrica (2. liga) / 16.00h
FC Nitra (1. liga) – MFK Tatran Liptovský Mikuláš (2. liga) / 17.00h
FK Senica (1. liga) – MFK Ružomberok (1. liga) / 17.30h
DAC Dunajská Streda (1. liga) –  FC Spartak Trnava (1. liga) / 18.00h

Hráči FC Spartak Trnava po minuloročnom triumfe vo finále Slovnaft Cupu.
zdroj: TASR

Peter Zeman
Značky
Súťaž
Slovnaft cup
keywords
osemfinále
COPYRIGHT © 2018 SFZ - SLOVENSKÝ FUTBALOVÝ ZVÄZ. VŠETKY PRÁVA VYHRADENÉ.