angle-down angle-left angle-right angle-up calendar card city-banch conference exchange facebook football goal instagram lang-gb lang-sk long-arrow-down long-arrow-left long-arrow-right long-arrow-top maintenance menu neck pin rss scroll-arrow scroll-outline search teams thumb-up twitter video whistle youtube close

SLOVNAFT CUP - Dosiahne Ružomberok proti Popradu na prvé jarné víťazstvo?

12. Marec 2018

BRATISLAVA (SFZ/MAREK SVÁTEK) - Na slovenských futbalových trávnikoch sa rozbieha aj jarná časť Slovnaft Cupu. V utorok o 16.00 h prvým jarným duelom pohára bude súboj FK Poprad – MFK Ružomberok. Hovoriť o papierovom favoritovi je zradné. Ružomberok sa síce dostal do elitnej šestky Fortuna ligy, ale Popradčania aj v minulosti dokázali, že zápasy v Slovnaft Cupe im chutia.

Poprad sa už vlani cítil v pohárovej súťaži ako ryba vo vode. Na jeho štíte ostali Svit, Vyšné Opátske, Tisovec, ale trebárs aj ligový Prešov. Po týchto zápasoch mal Poprad vysoko aktívne pohárové skóre 14:1. Podtatranci vypadli až v semifinále po kontroverznom dvojzápase so Skalicou. Podobne ako vlani, aj tento rok prechádza druholigista nástrahami Slovnaft Cupu ako nôž maslom. Buzitke nadelil sedmičku, Vranovu päťku, Petržalka dostala trojku a na rozbehnutý Poprad nestačil ani Inter. Po štyroch konfrontáciách majú Popradčania skóre 16:1 a veria si aj pred duelom s Ružomberkom.

Galéria

Futbalisti MFK vstúpili do súťaže ešte pompéznejšie ako ich najbližší súper. Veľkú Lomnicu zdolali 10:0, Levoču 9:1, Belú-Dulice 7:0 a po výhre 1:0 vyradili aj Skalicu. O čo viac gólov súkali Ružomberčania do sietí súperov v pohári, o to menej sa im darí v poslednom období v lige. Už zimná príprava neprinášala Liptákom vytúžené výsledky a nie úplne ideálna forma ich zastihla aj na začiatku jarnej časti Fortuna ligy. V štyroch stretnutiach zaznamenal tím Norberta Hrnčára prehry so Žilinou a Dunajskou Stredou a remízy s Prešovom a Nitrou.

Kým jarný futbalový motor MFK je už v plnej prevádzkovej teplote, Popradčania nemajú na svojom konte ešte ani jeden súťažný zápas. O to viac energie venujú príprave na utorkové stretnutie Slovnaft Cupu. Obhajoba vlaňajšieho semifinále je z ich pohľadu lákavou métou. Samozrejme, podobne premýšľajú aj v Ružomberku. Liptáci sa síce predrali do elitnej ligovej šestky, ale boj o titul sa ich s najväčšou pravdepodobnosťou týkať nebude. Strata na Trnavu je predsa len výrazná. Tím Norberta Hrnčára sa tak môže koncentrovať na Slovenský pohár. V novodobej ére Slovenska sa Ružomberok dostal do finále súťaže dvakrát. V roku 2001 prehral s Interom 0:1, ale o päť rokov neskôr už ale triumfoval. Po bezgólovej remíze zdolal Spartak Trnava po jedenástkach.

ZÁPAS SLEDUJTE NAŽIVO