angle-down angle-left angle-right angle-up calendar card city-banch conference exchange facebook football goal instagram lang-gb lang-sk long-arrow-down long-arrow-left long-arrow-right long-arrow-top maintenance menu neck pin rss scroll-arrow scroll-outline search teams thumb-up twitter video whistle youtube close

SLOVNAFT CUP - EL MAESTRO: NA TRIUMFY JE VŽDY TEN SPRÁVNY ČAS

12. Marec 2018

BRATISLAVA (SFZ/PETER CUNINKA) - Futbalisti Spartaka Trnava spravili smerom k vytúženému titulu ďalší dôležitý krok. V Trenčíne zvíťazili 2:1 a na čele tabuľky držia jedenásťbodový náskok. Trnavčania najbližšie nastúpia už v utorok vo štvrťfinále Slovnaft Cupu o 17.00 proti Dunajskej Strede. O blížiacej sa pohárovej konfrontácii sme sa porozprávali s trénerom Trnavčanov Nestorom El Maestrom.

Spartaku sa v aktuálnej sezóne darí. V lige je na špici a v pohári to dotiahol už medzi najlepšiu osmičku. Ako by ste porovnali tieto dve súťaže?

"Obom súťažiam venujeme rovnakú prioritu. V pohári sme hrali doteraz so súpermi, z nižších súťaží. Štvrťfinálový žreb nás príliš nepotešil, ale to asi ani Dunajskú Stredu. V tejto fáze si už nevyberiete. V súťaži ostali silné tímy ako Slovan, Žilina či Ružomberok."

Na súboj Trnava - Dunajská Streda sa teší celé Slovensko. Okrem toho, že to je západoslovenské derby, bude to zároveň aj duel tímov s najväčšou podporou fanúšikov. Ako na vás pôsobia takéto emočne zdravo vypäté zápasy?

"Tento duel nevnímam ako zápas, ktorý by bol viac, alebo menej ako iné stretnutia. Bude to určite náročný zápas, nakoniec, ako všetky ostatné zápasy.  Možno preto, že nie som Slovák, nepoznám všetky súvislosti spojené s týmto súbojom. Neviem posúdiť do akej miery je to derby. Či je to veľké derby alebo krajské derby."

Galéria

Vlani vyradila Trnavu z pohára práve Dunajská Streda, môže na hráčov tento fakt pôsobiť ako motivácia navyše?

"Nemyslím si, že by vlaňajší výsledok mal mať nejaký efekt na blížiace sa štvrťfinále. Tento rok má Dunajská Streda silnejší tím, než aký mala vlani. Čaká nás ťažký súboj so silným súperom. Musíme podať stopercentný výkon."

Pod vašim vedením Trnava ešte od DAC nedostala gól. Je tento fakt dôležitý?

"My sme s ňou hrali dva zápasy, čiže tento štatistický ukazovateľ je úplne nepodstatný. Dunajská Streda má veľkú ofenzívnu silu."

Spartak bojuje o titul, neznižuje to motiváciu v pohárovej súťaži?

"Nemyslím si, že by to znižovalo našu motiváciu. Možno, keby sme nemali šancu hrať o titul, sústredili by sme sa výlučne iba na pohár. Ako príklad uvediem Ružomberok. Jeho prioritná motivácia je pohár. Ale v súvislosti s Dunajskou Stredou nezabúdajme, že aj oni sú okrem pohára stále aj v hre o titul."

Trnava získala Slovenský pohár naposledy pred 20-timi rokmi. Dozrel čas zopakovať si to?

"Myslím si, že každý chce vyhrávať. Najlepšie každý rok a všetky súťaže. Čiže na víťazstvá je správny čas vždy. Nikto vám nikdy nepovie, že tento rok nejakú súťaž nevyhrám, lebo na to nie je ten správny čas. Na získavanie trofejí je správny čas vždy."

ZÁPAS SLEDUJTE NAŽIVO