SLOVNAFT CUP – Košičania vyradili Trenčín, Banskobystričania zastavili DAC, do semifinále aj Žilina a Slovan

Posledná aktualizácia 14.4.2021 17:56
Radosť hráčov Banskej Bystrice po góle proti Dunajskej Strede.
autor: MFK Dukla Banská Bystrica, zdroj: Facebook MFK Dukla Banská Bystrica

BRATISLAVA (SFZ) – V štvrťfinále 52. ročníka Slovenského pohára – Slovnaft Cupu sa zrodili dve veľké prekvapenia. Miestenku do semifinále (1. zápas 27./28. apríla a odvety 4./5. mája – pozn.) si vybojoval FC Košice, ktorý vyradil AS Trenčín a MFK Dukla Banská Bystrica, ktorý zastavil DAC Dunajská Streda. Štvorlístok semifinalistov doplnili aj hráči MŠK Žilina a ŠK Slovan Bratislava. Kto s kým si zmeria sily, rozhodne štvrtkový žreb.

Prvé prekvapenie štvrťfinálových bojov sa uskutočnilo hneď v úvodnom utorkovom zápase, v ktorom zdolal druholigový FC Košice fortunaligový AS Trenčín 3:0. Z gólov sa tešili Gáll, Pačinda a Liener. „Zápas bol taký, aký sme očakávali. Trenčín je mužstvo, ktoré má dobré držanie lopty, preferuje kombinačný futbal. V tom sme určite zaostávali, ale celkom slušne sme pokrývali priestory v obrane. Brankár nám zachytal, nula vzadu je výborná. Naskytnuté šance sme využili. Počítali sme aj s tým, čo sa stalo pri prvom góle, že by mladý brankár mohol spraviť nejakú chybu. Je to celkovo dobre zvládnutý zápas z našej strany. Sme v semifinále – je to pre chlapcov super skúsenosť, ktorá ich môže ďalej posilniť,“ povedal pre fckosice.sk tréner východniarov Jozef Vukušič. Ako videl duel lodivod AS Trenčín Vreven? „Neviem vysvetliť, čo sa stalo. Myslím si, že sme odohrali jeden z najlepších zápasov v sezóne. Nemohol som od hráčov očakávať viac, ukázali ochotu, ducha a motiváciu po celých 90 minút. Mali sme aj smolu, pri chybe mladého brankára, za čo ho vôbec neviním. K mladým brankárom chyby patria. Boli sme lepší tím, ale nakoniec sme prehrali 0:3 a vypadli z pohára. Niekedy je futbal tvrdý a zvláštny. Môžem za to viniť seba, ako osobu zodpovednú za výsledok, v žiadnom prípade nie hráčov alebo tím. Vždy vravím, že medaily sa rozdávajú až na konci sezóny a stále je šanca na predkolá Európskej ligy, takže pokračujeme,“ uviedol Stijn Vreven pre ASTV.

Včera si postup vybojovali aj hráči Žiliny, ktorí triumfovali na pôde Zlatých Moraviec po presných zásahoch Rusnáka a Paura 2:0. „Zaslúžený postup a vybojované víťazstvo. Ešte v prvom polčase sa dal hrať na trávniku futbal, odohrali sme ho výborne. Postupom času začalo ešte viac pršať, na podmočenom trávniku sa už nedalo kombinovať. Odbojovali sme to, chvalabohu za výsledok a postup. Teraz sme si s ,Kapom‘ vymenili pozíciu gólového žolíka. Gólová radosť patrila synčekovi, ktorý je ešte v brušku. Chcel som to spraviť, keď dám prvý gól. Som za to veľmi rád a vážime si to. Už keď sme takto ďaleko v pohári, určite zabojujeme o trofej. Verím, že to tu v nedeľu zopakujeme a budeme bodovať naplno aj v ligovom stretnutí,“ vravel pre mskzilina.sk útočník šošonov Jakub Paur. „Žiaľ, prehrali sme. Nastúpili sme s istým systémom, ale zistili sme, že nefunguje, a tak sme ho museli zmeniť a okamžite sme sa dostali do hry, začali byť organizovanejší vzadu a nebezpečnejší vpredu. Čo sa týka druhého polčasu – ťažko niečo hráčom vyčítať, išli na dno síl, pracovali, šli za gólom, šance boli, ale nepremenili sa, tým pádom sme nemohli postúpiť,“ konštatoval pre web ViOn-u tréner domácich Ľuboš Benkovský.


autor: SFZ, zdroj: SFZ

Aj v stredu videli fanúšikovia v štvrťfinále Slovnaft Cupu prekvapenie. Banskobystričania, ako zástupcovia II. ligy, postúpili do semifinále cez Dunajskostredčanov. Hráči Dukly sa tešili z výhry 3:2, keď sa za ňu presadili Kupčík, Frimmel a Tóth. „Odohrali sme veľmi dobrý zápas proti veľmi silnému tímu. Chlapcom patrí vďaka, že takto pristúpili k stretnutiu, že sme ho vyhrali v riadnom hracom čase. Prioritou ostáva II. liga, pohárový postup do semifinále je pre nás bonus, uvidíme ako to dopadne,“ povedal po dueli tréner Dukly Stanislav Varga. O konci púte v Slovenskom pohári pre DAC Dunajská Streda rozhodol nadstavenom čase Viktor Tóth v nadstavenom čase 2. polčasu. „Sme nesmierne sklamaní, pretože sme inkasovali rozhodujúci gól v záverečnej minúte, čo je obrovská škoda. Je ťažké teraz pre mňa hľadať správne slová. Pred záverečným gólom bol podľa mňa faul, navyše na videu vidieť, že ho domáci hráč dosiahol lakťom. Každopádne, gól v závere stretnutia nesmierne mrzí,“ uviedol pre dac1904.sk lodivod DAC Bernd Storck.

Posledným postupujúcim sa stal ŠK Slovan Bratislava, ktorý si v bratislavskom derby poradil s druholigovým FC Petržalka 5:1. Za belasých skórovali Abena, De Marco, Strelec, Daniel a Holman 5:1. „Začali sme veľmi dobre, výborne sme k zápasu pristúpili, čo je dôležité v pohárových stretnutiach. Výkon tímu bol v poriadku,“ vravel kormidelník slovanistov Darko Milanič.

Žreb semifinálových dvojíc je na programe v štvrtok o 11.00 h.

Značky
Súťaž
Slovnaft Cup
Autor
Branislav Sarňák
Mohlo by vás zaujímať

2021 - Prerozdelenie príspevkov podľa § 69 ods. 5 písm. a) a písm. b) zákona č. 440/2015 Z. z. o športe

22.4.2021 14:13

2020 - Prerozdelenie príspevkov podľa § 69 ods. 5 písm. a) a písm. b) zákona č. 440/2015 Z. z. o športe

08.4.2021 13:14

2019 - Prerozdelenie príspevkov podľa § 69 ods. 5 písm. a) a písm. b) zákona č. 440/2015 Z. z. o športe

08.4.2021 13:17

COPYRIGHT © 2018 SFZ - SLOVENSKÝ FUTBALOVÝ ZVÄZ. VŠETKY PRÁVA VYHRADENÉ.