Slovnaft Cup – Na úvod semifinálových bojov remíza Žiliny s Michalovcami

Utorok, 2.4.2019 17:20 | Posledná aktualizácia 3.4.2019 06:17
Žilinský gól v prvom semifinále proti Michalovciam zaznamenal Jaroslav Mihalík (v žltom).
zdroj: TASR

ŽILINA (SFZ) – Prvá semifinálová bitka medzi Žilinou a Michalovcami o prvomájové finále Slovnaft Cupu v Nitre sa skončila remízou 1:1. Muziku na ihrisku tvrdili domáci futbalisti, ale na viac ako jeden gól im to nestačilo. Pred odvetou, ktorá je na programe 17. apríla o 17:00 h, je tak všetko otvorené.

Prvá polovica prvého polčasu nepriniesla veľa futbalovej krásy. Bolo to skôr o taktickom vyčkávaní, či niekto z mužstva súpera neurobí chybu. Z daného úseku stretnutia stojí za spomenutie šanca žilinského útočníka Boženíka. Ten sa v 19. min šikovne uvoľnil na hranici päťky, odkiaľ sa snažil dostať loptu za chrbát brankára Michaloviec Bieszczada. Gólman však jeho úmysel prečítal, vybehnutím dostal Boženíka pod tlak a jeho pokus zlikvidoval.

Potom to aktéri úvodného semifinále 50. ročníka Slovenského pohára rozbalili. V 27. min predviedli rýchlu akciu Žilinčania, keď si Mihalík narazil loptu s kapitánom Škvarkom. Mihalíkov projektil však následne skončil po teči jedného z michalovských hráčov len nad bránkou. V 28. min sa musel mať opäť na pozore Bieszczad, ktorý vytesnil loptu na roh po tom, ako zakončoval Káčer. Zemplínčania sa po nebezpečných chvíľach pred svojou bránkou skonsolidovali a ukázali, že aj oni vedia hrať futbal. Najskôr sa v 35. min snažil Beskorovainyi zakončiť, ale jeho strela smerovala len vedľa Volešákovej svätyne. Rovnako dopadol aj o minútu neskôr pokus Danka.

V 38. min sa však už skóre menilo. Žofčák zahrával priamy kop, lopta letela do malého vápna, kde si našla Jakuba Griča. Ten možno ani sám nevie, ako sa od neho odrazila a skončila v bránke – 0:1. „Snažím sa podobné centre posielať do päťky a chalani sú tam na to, aby si nabiehali. Teraz to vyšlo, čo je super,“ opísal gólový moment Žofčák. Žilinčania sa však snažili do prestávky s výsledkom ešte niečo urobiť. V 42. min Sluka poslal zo strany center, Mihalík z desiatich metrov zakončil z prvej, ale lopta opečiatkovala len žrď a vyrovnať sa nepodarilo ani Boženíkovi, ktorý číhal na dorážku. Záver prvého polčasu sa divákom musel jednoducho páčiť.

Do druhého polčasu vkročili domáci s jasným cieľom – zvrátiť nepriaznivé skóre. Šošoni síce kontrolovali hru, ale do žiadnej vážnej situácie sa nedostali. Tréner Kentoš sa snažil po hodine hracieho času oživiť prejav svojich zverencov, na ihrisko poslal Tomiča a po ňom aj Ananga. Títo hráči sa koučovi odvďačili za dôveru v 68. min, keď mali prsty vo vyrovnávajúcom góle. Anang poslal loptu za obranu Michaloviec, tú dobehol Tomič, ktorý centroval na zadnú žrď. Tam bol Mihalík, ktorý hlavičkou prekonal Bieszczada - 1:1. Žilinčania sa snažili o to, aby do záverečného hvizdu pridali ďalší zásah. Desať minút pred koncom poslal Sluka center na zadnú žrď, tam bol Tomič, ktorého hlavičkový pokus dokázal brankár Zemplína vytesniť na rohový kop. V 82. min opäť potešila oko diváka spolupráca Anang – Tomič. Prvý menovaný opäť poslal loptu do voľného priestoru, kde si ju prebral reprezentant do 21 rokov a automaticky posielal center pred bránku. Lopta sa dostala k Mihalíkovi, ale gól z toho tentoraz nebol a žiadny do konca stretnutia už ani nepadol. Michalovce sa tak poučili z fortunaligovej prehry 0:4, ktorú utŕžili v Žiline pred reprezentačnou prestávkou.

Druhá semifinálová dvojica FC Spartak Trnava - FK Senica odohrá prvý duel v stredu o 18:00 h.

MŠK ŽILINA – MFK ZEMPLÍN MICHALOVCE 1:1 (0:1)
68. Mihalík – 38. Grič
ŽK: Rota, Trusa (obaja Michalovce)
Rozhodoval: Smolák 1492 divákov
MŠK Žilina: Volešák – Králik, Sluka, Diaz, Majdan (62. Anang), Škvarka, Minárik (60. Tomič), Kaša, Mihalík, Boženík (84. Balaj), Káčer. Tréner: Jaroslav Kentoš
MFK Zemplín Michalovce: Bieszczad – Grič, Kolesár (90+. Kountouriotis), Žofčák, Beskorovainyi, Danko, Diarra (74. Trusa), Sulley (79. Hovhannisyan), Casado Garcia, Vojtko, Rota. Tréner: Anton Šoltis

Hlasy po zápase
Tibor Golian (asistent trénera MŠK Žilina):
„Výsledok sme si predstavovali inak, najmä sme nechceli inkasovať. V prvom polčase sme hrali pomaly a nevytvárali sme si príležitosti. V druhom polčase sme mali veľa dobrých situácií po centroch a následných hlavičkách Mihalíka, Tomiča, Boženíka či Balaja. Výsledok 1:1 je pred odvetou dobrý, vonku sme schopní streliť viac gólov. Máme silu na to, aby sme odvetu v Michalovciach zvládli a určite pôjdeme do nej s tým, že chceme vyhrať a hrať finále.“

Anton Šoltis (tréner MFK Zemplín Michalovce): „Prišli sme sem so zámerom niečo uhrať, čo sa podarilo, takže zápas sa mi hodnotí dobre. Chceli sme si vybudovať pred odvetou takú pozíciu, aby sme mali šancu pomýšľať nad postupom do finále a takú pozíciu teraz máme. Doma budeme chcieť vyhrať, aby sme splnili tento cieľ. Škoda situácie, z ktorej sme inkasovali, uvidíme, či nás to bude mrzieť, ale s remízou sme spokojní. Odvetu môže ovplyvniť aj to, že sa nebude hrať na umelej tráve ako v Žiline, ale na prírodnej.“