angle-down angle-left angle-right angle-up calendar card city-banch conference exchange facebook football goal instagram lang-gb lang-sk long-arrow-down long-arrow-left long-arrow-right long-arrow-top maintenance menu neck pin rss scroll-arrow scroll-outline search teams thumb-up twitter video whistle youtube close

SLOVNAFT CUP - Športový manažér Borčíc: Na Žilinu sa tešíme, trúfame si ju potrápiť

14. Marec 2018

BRATISLAVA (SFZ/PETER CUNINKA) - Jesenný líder 3. ligy Západ Iskra Borčice je príjemným prekvapením 49. ročníka Slovenského pohára - Slovnaft Cupu 2017/2018. V štvrťfinále na domácom trávniku vyzve v stredu o 14.30 úradujúceho majstra zo Žiliny. Pred začiatkom jarnej časti sme sa porozprávali s hrajúcim športovým manažérom Iskry Borčice Emilom Le Giangom, ktorý v minulosti obliekal dres žilinského MŠK.

Počas zimnej prestávky opustilo tím z Považia niekoľko kľúčových hráčov, útočný trojzáprah Zuziak (8) – Novák (10) – Demjan (15) nastrieľalo na jeseň úctyhodných 33 gólov z celkového počtu 49. Máte predstavu, kto by mal nahradiť spomínané trio? 
"Uznajte sami, že taký kvalitný a efektívny trojlístok bude ťažké nahradiť, všetci traja spravili pre mužstvo veľa, ale my ako klub nechceme nikomu brániť v jeho napredovaní a sme radi, že Demjan so Zuziakom podpísali profesionálne zmluvy v poľskom Widzewe Lodž. Jany Novák sa vrátil domov hlavne kvôli rodine. Všetkým trom ďakujeme a prajeme všetko dobré v ich športovom aj osobnom živote. Šancu dostanú iní hráči, nejakú predstavu máme, ale nebudem prezrádzať a predbiehať, pretože ešte stále rokujeme s niektorými hráčmi o možných príchodoch do mužstva. Všeobecne si myslím ale, že jarná časť bude hlavne o kolektívnom duchu, ktorý je silný."
Kto okrem spomínanej trojice hráčov počas zimnej prestávky opustil Borčice? Naopak, kto v zime pribudol do kádra Iskry? 
"Odišli Matej Náther, Peter Kosa, Ján Lončík a Patrik Mačina. Naopak, do mužstva pribudli Mário Boris a brankár Pavol Lastovica, obaja prichádzajú z Krásna nad Kysucou. Takisto aj týmto hráčom chcem v mene klubu poďakovať a popriať všetko dobré v ich ďalšom futbalovom živote, rovnako ako aj v súkromí. Novým hráčom prajem hlavne veľa zdravia, aby mohli úspešne reprezentovať klubové farby a ukázať svoju kvalitu, ktorú určite majú."
Najskúsenejším hráčom v tíme Borčíc je jednoznačne Miroslav Barčík. Kto okrem neho by mali byť najväčší ťahúni mužstva v jarnej časti? 
"Ako som už spomenul, očakávam, že na jar to bude o tímovosti a bojovnosti, preto nechcem konkretizovať. Možno je pravda, že individuality rozhodujú zápasy, ale body zbiera mužstvo a bude záležať len na nás ako v zápasoch zabojujeme a ukážeme svoj charakter."
Borčice sú príjemným prekvapením tohtosezónnej edície Slovnaft Cupu. Už v stredu privítate vo štvrťfinále Slovenského pohára Žilinu?
"Vieme, že v poslednom období mala Žilina možno herný útlm a stratila dôležité body v boji o titul, ale takisto vieme aj o kvalite, ktorú hráči MŠK nepochybne majú. My sa na stále aktuálneho majstra tešíme a samozrejme si ho trúfame minimálne potrápiť."

ZÁPAS SLEDUJTE NAŽIVO