Slovnaft Cup – Spoznali sme štvrťfinálové dvojice, Molnár: Na zápasy sa teším

Posledná aktualizácia 12.12.2019 14:18
Žreb štvrťfinále Slovnaft Cupu 2019/20.
autor: Roman Ferstl, zdroj: SFZ

BRATISLAVA (SFZ) – Vo štvrtok na čerpacej stanici Slovnaft na Prístavnej ulici v Bratislave vyžrebovali generálny sekretár SFZ Jozef Kliment a hovorca Slovnaft a.s. Anton Molnár semifinálové dvojice Slovenského pohára žien a štvrťfinálové dvojice Slovnaft Cupu 2019/20.

Zápasy oboch pohárových súťaží sú na programe v marci budúceho roku. „Popularita Slovnaft Cupu je na veľmi dobrej úrovni. V štvrťfinále nám však chýbajú finalisti, ktorí vypadli v osemfinále. Keď som si pozrel štatistiky, tak polovica štvrťfinálových tímov je držiteľ pohára v novodobej histórii,“ povedal na úvod žrebu Jozef Kliment. „Hodnota značky Slovnaft Cup rastie a s tým rastú aj kvantitatívne výstupy, čo je napríklad záujem fanúšikov. Verím, že sa nám túto značku podarí ešte lepšie budovať,“ vravel pred žrebom Anton Molnár.


autor: SFZ, zdroj: SFZ

V štvrtok sa najskôr vyžrebovali dvojice semifinále Slovenského pohára žien, ktoré sa hrá systémom na dve stretnutia doma – vonku. Prvú dvojicu tvoria Partizán Bardejov – FC Spartak Myjava a druhá je ŠK Slovan Bratislava – MFK Ružomberok. „Pre nás je česť, že sme ešte v pohári v tomto čase. Pre dievčatá to bude veľká výzva a impulz do ďalšej práce,“ povedal na margo žrebu Erik Kendera športový riaditeľ mládeže v MFK Ružomberok, kam spadá aj ženské družstvo klubu z Liptova.

Žreb štvrťfinále Slovnaft Cupu 2019/20.
autor: Roman Ferstl, zdroj: SFZ

Potom prišiel na rad žreb štvrťfinále Slovnaft Cupu. Kliment a Molnár vyžrebovali dvojice FK DAC 1904 Dunajská Streda – FK Poprad, FC Nitra – FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble, ŠKF Sereď – MFK Ružomberok a AS Trenčín – ŠK Slovan Bratislava. „Sú to zaujímavé dvojice a teším sa na všetky zápasy,“ zhodnotil žreb Molnár. Štvrťfinále sa hrá na jeden zápas.


Dvojice štvrťfinále Slovnaft Cupu 2019/20Dvojice semifinále Slovenského pohára žien 2019/20Branislav Sarňák
Značky
Súťaž
Slovnaft Cup
Súťaž
Slovenský pohár
Osoba
Anton Molnár
Osoba
Jozef Kliment
Autor
Branislav Sarňák
COPYRIGHT © 2018 SFZ - SLOVENSKÝ FUTBALOVÝ ZVÄZ. VŠETKY PRÁVA VYHRADENÉ.