SLOVNAFT CUP – Kapitáni pred finále, Janečka: Verím, že sa budeme tešiť my, Škvarka: Je to pre nás veľká vec

utorok, 30.04.2019
|
Posledná aktualizácia 01.5.2019 10:22
autor: Roman Ferstl, zdroj: SFZ
Na predzápasovej tlačovej konferencii pred pohárovým finále za MŠK boli kapitán Michal Škvarka a tréner Jaroslav Kentoš.

TRNAVA/NITRA (SFZ) – Tlačové konferencie FC Spartak Trnava a MŠK Žilina pred finále 50. ročníka Slovenského pohára – Slovnaft Cupu 2018/2019. 

Štadión FC Nitra pod Zoborom privíta zajtra (1. mája o 18.00 h) účastníkov finále najvyššej domácej pohárovej súťaže, v ktorom sa stretnú tímy FC Spartak Trnava a MŠK Žilina. Sviatočný prvomájový deň, jubilejné 50. finále! 

Žilinčania Tomič, Majdan a Anang mali po poslednom ligovom kole niekoľko šrámov. „Záverečný výsledok, ako sme na tom, si nechám pre seba. Minimálne dvaja z troch by mali byť pripravení. Máme však ešte 24 hodín a možno sa to vylepší,“ povedal na margo zdravotného stavu tréner Žiliny Jaroslav Kentoš.

Žilinčania sa vo svojej futbalovej histórii dostali do finále Slovenského pohára sedemkrát. O trofej si zahrali v sezónach 1976/77, 1979/80, 1985/86, 1989/90, 2010/11, 2011/12, 2012/13. Nad hlavu ju však dvihli len raz a to v ročníku 2011/12. Aká je nálada pred stredajším finále? „Vieme, že sme posledné ligové zápasy prehrali. Pohár je však o niečom inom, na finále sa tešíme a verím, že v ňom pôjdeme na maximum. Posledné prehry sme hodili za hlavu. Sme mladé mužstvo a finále je pre nás veľká vec,“ vravel kapitán MŠK Michal Škvarka.

Žilinčania počas série štyroch prehier dali len dva góly – s Dunajskou Stredou prehrali 0:1, so Slovanom Bratislava 0:3, so Sereďou 1:2 a rovnakým výsledkom podľahli aj Michalovciam. „V týchto zápasoch sa nám nepodarilo premieňať šance, ktoré sme si vytvorili. Pre mňa je ale podstatné, že sme si ich vytvorili. Teraz vo finále to bude o nastavení hráčov, ktorí sa dostávajú do koncovky, aby zachovali pokoj. Viem, že ak si vo finále vytvoríme viac gólových príležitostí, budeme efektívnejší,“ uviedol Kentoš, ktorý už pozná chuť víťazstva v Slovenskom pohári. Práve v Nitre ho vyhral v roku 2005 s Banskou Bysricou. „Bol by som rád, kebyže to zvládneme aj teraz. Náš prvotný cieľ bol dostať sa v lige do prvej šestky. Ďalším je postup do pohárovej Európy. Ak vyhráme, sme tam,“ konštatoval šošonov. 

autor: Roman Fertl, zdroj: SFZ
Na predzápasovej tlačovej konferencii pred pohárovým finále za Spartak Trnava boli kapitán Marek Janečka a tréner Michal Ščasný.

Tréner Trnavy Ščasný: Verím, že po zápase budeme oslavovať s fanúšikmi zisk pohára

Trnavčania sú odhodlaní v ňom napriek vynúteným absenciám doviesť domácu pohárovú púť do víťazného konca. Tréner Michal Ščasný sa bude musieť zaobísť bez opory tímu, vykartovaného Erika Grendela. „Pre nás je to obrovská strata smerom hore. Vie na seba prebrať zodpovednosť, žiaľ, stalo sa čo sa stalo. Navyše, Grendel nám nebude môcť pre zranené väzy v kolene ani v lige,“ posťažoval sa na tlačovej konferencii kouč Michal Ščasný. Na dopoludňajšom tréningu sa na trávniku objavil kanonier David Depetris. „Pozitívna správa pred finále, musíme však vziať do úvahy skutočnosť, že takmer tri týždne netrénoval. Uvidíme, ako sa bude cítiť.“

S kapitánskou páskou privedie Spartakovcov na ihrisko v Nitre Marek Janečka. „Myslím si, že sa všetci môžeme tešiť na skvelú kulisu. Naši fanúšikovia vedia vytvoriť fantastickú atmosféru, určite nás poženú dopredu a budeme cítiť ich podporu. Rešpektujeme kvalitu súpera, ale verím, že po zápase sa budeme tešiť my," povedal na tlačovej konferencii kapitán tímu Marek Janečka. Univerzál, na ktorého sa môže tréner Ščasný spoľahnúť v defenzívnom rade, rovnako tak v stredovej formácii. Kde bude jeho miesto v zajtrajšom dueli? „Ideálne by bolo, keby som mal v tíme Janečkov aspoň dvoch a mohol by som ich použiť na oba posty,“ odľahčil atmosféru tréner Ščasný a dodal: „Zajtra s ním rátam v stredovej formácii.“ 

Žilinčania ani Trnavčania v najvyššej ligovej súťaži v posledných kolách nežiarili. Žilinčania neuspeli v štyroch stretnutiach v rade. „Ak ste tie zápasy sledovali, mohli ste vidieť, že v mnohých zápasoch boli lepší ako súperi, vytvorili si množstvo šancí a prehrávali len veľmi tesne. To isté platí o našom mužstve. Nepozerajme sa na to, kto koľko zápasov prehral. Zajtra sa hrá finále pohára, čo je motivácia pre oba tímy sama o sebe,“ zdôraznil tréner Michal Ščasný

Zajtrajší súboj Andelov so Šošonmi bude reprízou finále z roku 1986. V Prievidzi pred 33 rokmi zvíťazili Trnavčania 1:0. Pre Trnavu bude zajtrajšie finále trináste v poradí, z predošlého tucta premenili päť v pohárový triumf. Je kapitán Spartaka poverčivý? „Trinástka je pre mňa šťastné číslo, rozhodne sa mi s ním nespája niečo negatívne.“ Na otázku čo evokuje v trénerovi jubilejná pohárová 50-ka odpovedal stroho: „Nič. Pozerám sa na finále čisto pragmaticky. Koncentrujeme sa na zápas, verím, že po zápase budeme oslavovať s fanúšikmi zisk pohára my.“

Finálový duel 50. ročníka Slovenského pohára rozhoduje Jozef Pavlík, na čiarach mu budú asistovať Tomáš Somoláni a Ján Pozor.


PREDZÁPASOVÉ TRÉNINGY FINALISTOV SLOVNAFT CUPU

Hrací systém finále pohára

Hrací systéme finále je nasledovný: Ak sa o víťazovi Slovnaft Cupu nerozhodne v riadnom hracom čase, nasleduje predĺženie. Hrací čas predĺženia je 2 x 15 minút a mužstvá môžu v zmysle článku 48 súťažného poriadku vystriedať o jedného hráča navyše. Ak by zostal remízový výsledok aj po predĺžení, prichádza na rad penaltový rozstrel. Ak by v predĺžení padol gól, napriek tomu sa dohrá dokonca.

V stredu 1. mája je v Zlatých Moravciach o 13.45 h na programe finále Slovenského pohára žien medzi hráčkami Partizána Bardejov a ŠK Slovan Bratislava. Ak sa toto stretnutie skončí v riadnom hracom čase remízou, nasleduje penaltový rozstrel.


Peter Zeman, Branislav Sarňák
Značky
Autor
Peter Zeman
Autor
Branislav Sarňák
Osoba
Michal Ščasný
Osoba
Marek Janečka
clubs
FC Spartak Trnava
Súťaž
Slovenský pohár
keywords
tlačová beseda
Mohlo by vás zaujímať

SFZ – Výkonný výbor odhlasoval zákaz všetkých súťaží mládeže, žien a dievčat

28.5.2020 15:45

SFZ/ Pracovná skupina pre RaPP – Legislatívne návrhy na plynulejší reštart futbalového života

28.5.2020 07:43

II. liga – Richtárik po rokovaní Komisie: Na VV SFZ dávame návrh, aby súťaž predčasne ukončil

27.5.2020 15:39

Zaregistruj sa na druhý turnaj SFZ Home Challenge a zahraj si proti Ondrejovi Dudovi

26.5.2020 23:50

Slovnaft Cup – Spoznali sme semifinálové dvojice, finále na NFŠ

26.5.2020 14:51

SFZ/LOSS – Ak chcú všetci nájsť riešenie, je to dobrá cesta

25.5.2020 15:50

SFZ - Odporúčania pre VV SFZ súvisiace s Fortuna ligou a náväznosťou na II. ligu

24.5.2020 13:22

SR A – rekordy a zaujímavosti: Vydarené gólové debuty, výnimočný hetrik Šeba

24.5.2020 11:32

SR A – Hancko pred opätovným štartom českej ligy: Zápasové napätie mi už chýbalo

22.5.2020 16:07

SFZ – Na úvod SFZ Home Challenge triumf hráča „Hrjesik992“, v exhibičnom dueli zdolal Haraslína

22.5.2020 19:54

SFZ - Futbal stratil šikovného človeka JUDr. Jaroslava Lovašša

26.5.2020 07:32

„Čo je s vami?“ Miroslav Sovič: Vybojoval som pre Košice titul ako hráč, túžim ho raz získať aj ako tréner

21.5.2020 08:19

COPYRIGHT © 2018 SFZ - SLOVENSKÝ FUTBALOVÝ ZVÄZ. VŠETKY PRÁVA VYHRADENÉ.
banner