Slovnaft Cup – Trnavčania zvládli prvé semifinále, do odvety s tesným náskokom

Streda, 3.4.2019 18:25 | Posledná aktualizácia 4.4.2019 08:49
Trnavčania sa tešia z gólu na 1:0.
zdroj: SITA

TRNAVA (SFZ) - Seničania boli pred semifinálovými stretnutiami Slovnaft Cupu tímom s najvyšším počtom strelených gólov. V doterajších zápasoch jubilejného 50. ročníka Slovenského pohára sa tešili z 28 zásahov. Ich súper z Trnavy strelil 19 gólov. Túto gólovú štatistiku si v stredajšom prvom semifinálovom stretnutí vylepšili len domáci futbalisti Spartaka, ktorí si do odvety odnášajú tesnú výhru 1:0.

Vstup do zápasu mali Trnavčania priam raketový, keď sa už v 3. min sa tešili z gólu. Z ľavej strany centroval Lovat, lopta našla hlavu nebráneného Markoského, ktorý nedal Tabordovi v bránke Senice žiadnu šancu – 1:0. Ďalší pekný moment videli diváci až v 45. min, keď strela Lovata po rozohraní priameho kopu skončila tesne vedľa bránky. Dianie na ihrisku pripomínalo šachovú partiu, v ktorej sa hráči báli urobiť odvážnejší ťah. Mužstvá išli do šatní za stavu 1:0 a 1:0 bol aj pomer počtu striel na bránku.

V druhom polčase domáci Trnavčania pôsobili futbalovejšie a vytvorili si aj viac gólových šancí. V 58. min chcel zakončiť útok Grendel, ten si loptu spracoval v šestnástke. Seničania ho však rýchlo dostúpili a jeho pokus zblokovali. V 59. min boli spartakovci centimetre od druhého gólu, center od Grendela našiel Slobodu, ten hlavičkoval tesne vedľa. V 72. min opäť útočili domáci, Grendel sa individuálne prešmykol do šestnástky, jeho prudkú strelu vyrazil Taborda len pred seba. Tam stál nekrytý Yilmaz, ktorý však prekopol bránku. V 88. min sa rysovala šanca Senice, Dangubič sa dostal za trnavskú obranu, ale Bolek dobrým vybehnutím zmaril nádeje hostí na gól. Druhý polčas priniesol viac vzruchu na ihrisku, ale gól nepadol. Pred odvetou, ktorá je na programe 16. apríla o 19.00 h v Senici, majú lepšiu východiskovú pozíciu futbalisti FC Spartak Trnava.

Prvý zápas má za sebou aj druhá semifinálová dvojička. V utorok sa zrodila remíza 1:1 medzi domácimi Žilinčanmi a Michalovcami. Ich odveta sa bude hrať 17. apríla o 17.00 h na východe Slovenska. Po nej spoznáme aktérov finále tohtoročného Slovnaft Cupu, to je na programe 1. mája v Nitre.

FC SPARTAK TRNAVA – FK SENICA 1:0 (1:0)
Gól:
3. Markoski
ŽK: Grendel – Azankpo, Dubois, Lopes
Rozhodoval: Glova, 2 744 divákov
Trnava: Bolek – Turňa, Grendel (86. Depetris), Yilmaz, Dudl, Abena, Sloboda, Čonka (78. Miesenböck), Markoski, Lovat, Janečka. Tréner: Michal Ščasný
Senica: Taborda – Otrísal, Klapan, Dubois (87. El Moudane), Castaneda (61. Ramorez), Dangubič, Tešija, Azankpo, Asmah, Filho, Petshi (68. Lopes). Tréner: Moutinho Chéu

Hlasy po zápase
Michal Ščasný (tréner Trnavy):
„Bol to zaujímavý zápas, my sme šťastní, že sme ho dotiahli do víťazného konca. Stále sme však len v polčase dvojzápasu, dôležité je, že sme neinkasovali a skórovali. Gól z úvodu strentutia nám pomohol, mužstvo sa upokojilo.“
Ricardo Chéu (tréner Senice): „Ukázali sme našu kvalitu a výsledok nie je spravodlivý. Urobili sme len jednu chybu. V odvete budeme chcieť ukázať, že sme lepší.“