Slovnaft Cup – V utorok a v stredu dohrávky 2. kola a aj 3. kolo

Posledná aktualizácia 15.9.2020 08:08

autor: Martin Havran, zdroj: SITA

BRATISLAVA (SFZ) – Po reprezentačných a ligových zápasoch sa hlásia o slovo aj tie v Slovnaft Cupe – Slovenskom pohári 2020/21. V utorok a v stredu je na programe päť dohrávok 2. kola a 23 stretnutí 3. kola 52. ročníka pohárovej súťaže.

Z 2. kola ostáva ešte odohrať duely Kalša – Michalovce, Lipany – Ružomberok, Námestovo – Žilina, Zvolen – Nitra a Myjava – Trenčín. Stretnutie Piešťany – Dunajská Streda je odložené na neurčito.

V tomto kole bolo doposiaľ odohratých 58 zápasov, padlo 227 gólov a najjednoznačnejší postup do ďalšej fázy Slovenského pohára si zabezpečil druholigista MFK Dukla Banská Bystrica, ktorý triumfoval nad Pliešovcami 11:0. Až v deviatich prípadoch o postupujúcom rozhodoval jedenástkový rozstrel, najväčšia dráma sa odohrala v Hajnáčke, ktorá vypadla s Rimavskou Sobotou (2:2 a 7:8 na 11 m). 

Na štadióny si našlo cestu 22 424 divákov, najviac lákal Slovan Bratislava, na ktorý bolo v Beluši zvedavých 989 priaznivcov. Rozhodcovia nariadili 31 pokutových kopov, hráči premenili 25. Žiadny z tímov najvyššej súťaže a II. ligy, ktorý nastúpil do 2. kola, neprehral.


autor: SFZ, zdroj: SFZ

V utorok sa zároveň začínajú aj boje o postup do 4. kola Slovnaft Cupu. Na programe je deväť stretnutí, duel Rovinka – Senica s výkopom o 16.00 h naživo odvysiela Futbalnet.tv. „Očakávam stopercentný prístup hráčov od samého začiatku – s nasadením, aby potešili divákov na tribúne. Priestor dostanú samozrejme aj hráči z lavičky, aby mohli ukázať svoju výkonnosť,“ povedal pre klubovú stránku Seničanov tréner Anton Šoltis.

Následne v stredu je na programe štrnásť duelov. Z tejto ponuky sa môžu fanúšikovia tešiť na priamy prenos Rimavskej Soboty s Košicami.

Zápas Sásová – Malinec je presunutý na štvrtok 17. septembra, súboj Veľké Lovce – Lehota pod Vtáčnikom sa odohrá 23. septembra a duel Kysucké Nové Mesto – Petržalka je na programe 30. septembra. Stretnutie Kvašov – Slovan je odložené na neurčito.

Šesť tímov v 3. kole ešte čaká na meno súpera. Vranov nad Topľou dostane protivníka z dvojice Kalša – Michalovce, Prešov sa stretne s víťazom duelu Lipany – Ružomberok, Oravské Veselé narazí na postupujúceho z merania síl Námestovo – Žilina, Príbelce budú hostiť úspešnejšieho z tímov Zvolen – Nitra, do Paty pricestujú buď hráči Piešťan alebo Dunajskej Stredy a Radimov privíta postupujúceho z dvojice Myjava – Trenčín.

Kompletný prehľad už odohratých zápasov a aj ďalší program Slovnaft Cupu 2020/21 nájdete TU!

Značky
Súťaž
Slovnaft Cup
Autor
Branislav Sarňák
COPYRIGHT © 2018 SFZ - SLOVENSKÝ FUTBALOVÝ ZVÄZ. VŠETKY PRÁVA VYHRADENÉ.