SLOVNAFT CUP – V utorok a v stredu štvrťfinálové boje

Posledná aktualizácia 14.4.2021 07:57
Dunajskostredčania sa po týždni opäť vracajú na pohárové boje do Zvolena. V osemfinále si v ňom poradili s Ružomberčanmi 3:1 a teraz v štvrťfinále ich tam čakajú hráči Banskej Bystrice.
autor: dac1904.sk, zdroj: facebook dac1904.sk

BRATISLAVA (SFZ) – Aktuálny ročník Slovenského pohára – Slovnaft Cupu pokračuje štvrťfinálovými zápasmi. V utorok (13. apríla) si zmerajú sily FC Košice – AS Trenčín a FC ViOn Zlaté Moravce – MŠK Žilina. V stredu 14. apríla) zabojujú o miestenku do semifinále MFK Dukla Banský Bystrica – FK DAC 1904 Dunajská Streda a ŠK Slovan Bratislava – FC Petržalka. Hrá sa na jedno víťazné stretnutie, v prípade remízy v riadnom hracom čase bude nasledovať jedenástkový rozstrel. Domáce tímy privítajú súperov na svojom štadióne.

FC Košice – AS Trenčín, 13. apríl o 13.30 h
Hráči FC Košice počas svojej cesty do štvrťfinále vyradili dvoch fortunaligistov na jedenástky. Teraz narazia na ďalšieho zástupcu najvyššej súťaže AS Trenčín. Košičania sa na stretnutie naladili víťazne, keď cez víkend zdolali rezervu Slovana 4:0. „V tejto fáze Slovenského pohára nie je nijaký súper ľahký. Sme radi, že sme sa dostali do tejto časti Slovnaft Cupu. V štvrťfinále proti Trenčínu nie sme favorit, my môžeme prekvapiť. Do stretnutia vložíme všetko. Hráme doma, to môže byť taktiež výhoda, na duel sa pripravujeme svedomito,“povedal pre futbalsfz.sk brankár Košíc Matúš Kira.

Trenčania majú v štvrťfinále postupový cieľ. „Niektorí hráči dostali cez víkend proti Žiline (2:3) voľno, alebo menšiu minutáž. Tréner rotuje so zostavou a proti Košiciam nastúpime v čo najsilnejšej zostave. Vieme, že v lige už veľa vody nenamútime, preto sa plne koncentrujeme na Slovenský pohár a tento zápas musíme zvládnuť. Košice sú nepríjemný súper, zápasy na východe Slovenska sú špecifické a vždy sa hovorilo, že z východu sa ťažko berú domov body. Majú silný káder, takpovediac poskladaný z ligových hráčov, skúseného trénera, musíme byť na pozore,“ uviedol stopér AS Richard Križan.

Zápas odvysiela Futbalnet.tv a naživo ho môžete sledovať TU!

Cesta FC Košice do štvrťfinále
1. kolo –
2. kolo OFK Olovary – FC Košice 0:6
3. kolo MŠK Rimavská Sobota – FC Košice 0:7
4. kolo MFK Zemplín Michalovce – FC Košice 1:1 a 3:5 na jedenástky
Osemfinále FC Košice – ŠKF Sereď 0:0, 4:2 na jedenástky

Cesta AS Trenčín do štvrťfinále
1. kolo –
2. kolo Spartak Myjava – AS Trenčín 0:2
3. kolo TJ Družstevník Radimov – AS Trenčín 1:2
4. kolo –
Osemfinále FC Spartak Trnava – AS Trenčín 0:1

FC ViOn Zlaté Moravce – MŠK Žilina, 13. apríl o 15.30 h
Futbalisti Zlatých Moraviec nestačili vo víkendovom zápase Fortuna ligy na Trnavu, ktorej podľahli 0:3. „Radi by sme v Slovnaft Cupe postúpili ďalej. Chceme si napraviť chuť po nevydarenom víkende. Vieme, že Žilina je ťažký súper, ale doma sme silní a verím, že to dokážeme aj v tomto zápase,“ vravel útočník ViOn-u Filip Balaj.

Žilinčania v marcových a v doterajších aprílových zápasoch neprehrali, naposledy získali tri body v Trenčíne, kde vyhrali 3:2. „Proti ViOn-u budeme chcieť podať lepší výkon ako v predošlom kole pohára proti Podbrezovej. Náš cieľ je postúpiť,“ konštatoval pre zväzový portál útočník šošonov Adrián Kaprálik.

Zápas odvysiela RTVS.

Cesta FC ViOn Zlaté Moravce do štvrťfinále
1. kolo –
2. kolo FK Podkonice – FC ViOn Zlaté Moravce 1:4
3. kolo TJ ŠK Sokol Jakub – FC ViOn Zlaté Moravce 1:8
4. kolo –
Osemfinále FC ViOn Zlaté Moravce – MFK Skalica 3:1

Cesta MŠK Žilina do štvrťfinále
1. kolo –
2. kolo MŠK Námestovo – MŠK Žilina 0:7
3. kolo TJ Tatran Oravské Veselé – MŠK Žilina 1:2
4. kolo –
Osemfinále MŠK Žilina – FK Železiarne Podbrezová 1:1, 6:5 na jedenástky


autor: SFZ, zdroj: SFZ

MFK Dukla Banská Bystrica – FK DAC 1904 Dunajská Streda, 14. apríl o 13.30 h
Banskobystričania počas víkendu zvládli duel II. ligy s Púchovom 4:1 a vrátili sa na čelo tabuľky. „Bol to ťažký zápas, no zvládli sme ho a opäť sme sa dostali na prvé miesto v tabuľke, čo nás teší. Ďalší víkend ligový zápas nehráme, takže som rád, že nás čaká ťažký pohárový duel, že nebudeme mať až také dlhšie voľno. Tešíme sa na kvalitného súpera z Dunajskej Stredy. Posnažíme sa odohrať čo najlepší zápas,“ povedal pre mfkdukla.sk tréner Banskobystričanov Stanislav Varga.

Dunajskostredčania sú vo Fortuna lige na 2. mieste a v nedeľu remizovali so Slovanom Bratislava 2:2. „Žilina aj Trnava vyhrali, takže sme mali aj my získať tri body. Myslím si však, že na výkone proti Slovanu môžeme stavať. Musíme poraziť ostatné mužstvá. Najbližší zápas je vždy najdôležitejší. Od pondelka sa pripravujeme na stredajší pohárový duel. Ak budeme hrať podobne a vyjde nám aj vstup, som si istý, že zvíťazíme,“ uviedol pre dac1904.sk stredopoliar Dunajskostredčanov András Schäfer.

Zápas odvysiela Futbalnet.tv a naživo ho môžete sledovať TU!

Cesta MFK Dukla Banská Bystrica do štvrťfinále
1. kolo –
2. kolo TJ Tatran VLM Pliešovce – MFK Dukla Banská Bystrica 0:11
3. kolo FK Slovenské Ďarmoty – MFK Dukla Banská Bystrica 0:6
4. kolo –
Osemfinále MFK Dukla Banská Bystrica – KFC Komárno 1:0

Cesta FK DAC 1904 Dunajská Streda do štvrťfinále
1. kolo –
2. kolo PFK Piešťany – FK DAC 1904 Dunajská Streda 0:7
3. kolo FC Pata – FK DAC 1904 Dunajská Streda 0:3, kontumačne
4. kolo –
Osemfinále MFK Ružomberok – FK DAC 1904 Dunajská Streda 1:3

ŠK Slovan Bratislava – FC Petržalka, 14. apríl o 15.30 h
Slovanisti v nedeľu remizovali s hráčmi Dunajskej Stredy 2:2, keď vyrovnávajúci gól inkasovali z pokutového kopu v 88. minúte. Teraz ich čaká derby proti FC Petržalka. „Pamätám si zápasy v mládeži proti Petržalke, vždy to bolo vyhrotené, niekedy na hrane, občas aj za ňou. Teším sa na bratislavské derby, a som veľmi zvedavý, aké to bude. Pre mňa je to ešte špecifickejšie, pretože otec hrával za Petržalku, čiže už sme sa trochu doberali (úsmev). Škoda, že na štadión nemôžu prísť fanúšikovia. Som presvedčený, že ak by ľudia mohli prísť, tak by zaplnili štadión. My bojujeme aj za našich priaznivcov, verím, že si zápas pozrú aspoň v televízii a budú nám na diaľku fandiť,“ uviedol pre skslovan.com útočník belasých David Strelec.

Na bratislavské derby v štvrťfinále Slovenského pohára sa tešia hráči Petržalky, ktorí si v nedeľu poradili v II. lige s Bardejovom 3:2. „Popravde väčšina hráčov sme si želali Slovan a nakoniec sa tak aj stalo, tak máme z toho radosť. Už len to, že sme sa dostali do štvrťfinále je pre nás úspech a tento zápas je pre nás bonus za doterajšiu vydretú prácu. Tento zápas si musíme hlavne užiť a ísť doň bez nejakého stresu. A, samozrejme, že chceme uspieť tak ako každý zápas,“ povedal pre futbalsfz.sk stredopoliar Petržalky Lukáš Gašparovič.

Zápas odvysiela RTVS.

Cesta ŠK Slovan Bratislava do štvrťfinále
1. kolo –
2. kolo FK Beluša – ŠK Slovan Bratislava 0:2
3. kolo TJ Spartak – ŠK Slovan Bratislava 0:6
4. kolo –
Osemfinále ŠK Slovan Bratislava – MFK Tatran Liptovský Mikuláš 1:0

Cesta FC Petržalka do štvrťfinále
1. kolo –
2. kolo MŠK Považská Bystrica – FC Petržalka 1:3
3. kolo MŠK Kysucké Nové Mesto – FC Petržalka 4:5
4. kolo –
Osemfinále FK Pohronie – FC Petržalka 1:2

Značky
Súťaž
Slovnaft Cup
Autor
Branislav Sarňák
Mohlo by vás zaujímať

2021 - Prerozdelenie príspevkov podľa § 69 ods. 5 písm. a) a písm. b) zákona č. 440/2015 Z. z. o športe

22.4.2021 14:13

2020 - Prerozdelenie príspevkov podľa § 69 ods. 5 písm. a) a písm. b) zákona č. 440/2015 Z. z. o športe

08.4.2021 13:14

2019 - Prerozdelenie príspevkov podľa § 69 ods. 5 písm. a) a písm. b) zákona č. 440/2015 Z. z. o športe

08.4.2021 13:17

COPYRIGHT © 2018 SFZ - SLOVENSKÝ FUTBALOVÝ ZVÄZ. VŠETKY PRÁVA VYHRADENÉ.