Slovnaft Cup - Vo finále Žilina a Trnava, Ščasný: Nemôžeme si už vyberať Goljan: Trnava má dobré mužstvo

štvrtok, 18.04.2019
|
Posledná aktualizácia 18.4.2019 18:26
Futbalisti Trnavy oslavujú postup do finále Slovnaft Cupu, kde narazia na MŠK Žilina.
zdroj: TASR

BRATISLAVA (SFZ) – Spartak Trnava a MŠK Žilina sú finalistami 50. ročníka Slovenského pohára – Slovnaft Cupu. Finálový zápas je na programe 1. mája o 18:00 v Nitre. Po stredajších odvetách poznáme aj aktérky finále žien, po štvrtý raz za sebou sa v ňom stretnú Bardejovčanky a slovanistky. Tie o triumf zabojujú tiež 1. mája, výkop duelu je o 13:45 v Zlatých Moravciach.

Trnava a Žilina sa stretnú vo finále našej pohárovej súťaže druhý raz. Od ich prvého súboja o trofej ubehlo už 32 rokov. Vtedajší Spartak TAZ Trnava zdolal v Prievidzi ZVL Žilina 1:0. „Je to veľmi ťažký súper, aj keď si myslím, že vo finále sa už vyberať nedá. Ak sa tím prebojuje do finále, musí mať kvalitu. Žilinčania svoju výkonnosť potvrdzujú ako v lige, tak aj v pohári. V Michalovciach sa ťažko vyhráva a oni tam v odvete dokázali zvíťaziť 2:0,“ vravel na margo posledného pohárového súpera tréner Trnavy Michal Ščasný.

Trnavčania si postup do tohtoročného finále zabezpečili po semifinálovom dvojzápase so Senicou. V prvom stretnutí doma vyhrali 1:0 a v odvete sa zrodila remíza 0:0. „Postúpili sme zaslúžene, chlapci to odmakali a toto je ich odmena. Dôležité bolo, aby sme v celom dvojzápase udržali hráčov Senice pod tlakom, nedali im veľa priestoru na rýchle protiútoky a udržali nervy na uzde, lebo stretnutia boli dosť vyhecované,“ okomentoval ďalšiu zastávku na pohárovej ceste Michal Ščasný.

Spartakovci mali na Záhorí domácu atmosféru, na senický štadión ich prišlo podporiť okolo 700 divákov. „Postup do finále je odmena pre hráčov aj pre našich výborných fanúšikov. K vyradeniu Senice nám veľmi pomohli, na ihrisku povzbudzovanie vnímate a to vám pomôže viac sa emočne do zápasu dostať,“ povedal spokojný trnavský tréner. 

Dejiskom finálového zápasu je pre Spartak neďaleká Nitra, ktorá má vynovený štadión. „Je to pre nás dobrá miesto my aj fanúšikovia to máme na skok. Je však jedno, či by sa hralo v Nitre alebo v Košiciach, naši priaznivci by nás podporili všade,“ uviedol Ščasný. Futbalisti z „malého Ríma“ vyhrali v doterajšej histórii Slovenský pohár päťkrát, v sezónach 1970/71, 1974/75, 1985/86, 1990/91, 1997/98. Teraz teda môžu pridať ďalší triumf. „Bolo by to pekné zakončenie sezóny, v ktorej sme sa prebojovali aj do skupinovej fázy Európskej ligy,“ zakončil Ščasný.


MŠK Žilina zabojuje o svoje druhé víťazstvo v domácom pohári. Prvý raz ho vyhral v sezóne 2011/12, keď v Bardejove zdolal po jedenástkovom rozstrele Senicu. Poslednou prekážkou na ceste do tohtoročného finále boli pre „šošonov“ Michalovce, s ktorými v prvom stretnutí doma remizovali 1:1 a v odvete si s nimi poradili 2:0. „Zásluhou oboch tímov to bol veľmi dobrý zápas. My sme sa na odvetu poctivo nachystali, podali sme dobrý výkon, na ihrisku sme dominovali a zaslúžene sme vyhrali 2:0. Dôležité bolo, že sme v prvom polčase prežili dve šance domácich. Naše sebavedomie sme postavili aj na tom, že sme v každom stretnutí v tomto ročníku proti Michalovciam skórovali. Myslím si, že sme zaslúžene postúpili do finále,“ okomentoval súboj v Michalovciach asistent trénera Žiliny Tibor Goljan. 

Čo hovorí na finálového súpera Spartak Trnava? „To, že by sme mali byť favorit, je len teória. Trnavčania napriek tomu, že hrajú v dolnej šestke, majú dobré mužstvo. Bude to výborný zápas a my sa naň veľmi tešíme. Súper má dobrú defenzívu, my zase ofenzívu, bude to zaujímavé porovnanie. Uvidíme, kto bude lepší,“ konštatoval Goljan.

Posledný duel tejto edície Slovnaft cupu sa odohrá v Nitre. „Je to futbalové mesto. Oba tímy budeme mať rovnáke podmienky, je jedno, kde sa hrá,“ dodal Goljan.

Cesta do finále Slovanft Cupu FC Spartak Trnava
1. kolo: voľno
2. kolo: FK Rača – FC Spartak Trnava 0:9
3. kolo: FK Slovan Most pri Bratislave – FC Spartak Trnava 1:3
4. kolo: Partizán Bardejov – FC Spartak Trnava 0:5
5. kolo: FK Železiarne Podbrezová – FC Spartak Trnava 0:2
štvrťfinále: FC Košice – FC Spratak Trnava 0:0, 3:4 na 11 m
semifinále: 1. zápas: FC Spartak Trnava – FK Senica 1:0, 2. zápas: FK Nitra – FC Spartak Trnava 0:0

Cesta do finále Slovnaft Cupu MŠK Žilina
1. kolo: voľno
2. kolo: FK Slovenské Ďarmoty – MŠK Žilina 0:7
3. kolo: TJ Tatran Krásno nad Kysucou – MŠK Žilina 0:6
4. kolo: 1. FC Tatran Prešov – MŠK Žilina 1:2
5. kolo: MŠK Žilina – ŠKF Sereď 3:1
štvrťfinále: MŠK Žilina – FK Skalica 4:1
semifinále: 1. zápas: MŠK Žilina – MFK Zemplín Michalovce 1:1, 2. zápas: MFK Zemplín Michalovce – MŠK Žilina 0:2


Zostrihy z odvety FK Senica - FC Spartak Trnava


Zostrihy z odvety MFK Zemplín Michalovce - MŠK Žilina

O Slovenský pohár žien zabojujú opäť Bardejovčanky a slovanistky

BRATISLAVA (SFZ) - V ženskom finále, ktoré je na programe 1. mája o 13.45 v Zlatých Moravciach, sa predstavia futbalistky Partizána Bardejov a ŠK Slovan Bratislava. Tieto kluby obstarali finálový duel aj v predchádzajúcich troch ročníkoch.

V aktuálnej ligovej sezóne odohrali jedno stretnutie. V 8. kole sa tešili z víťazstva 2:1 Bardejovčanky. „Vo finále sa stretnú dve najlepšie slovenské družstvá. Tento zápas nemá jednoznačného favorita, šance sú 50:50. Verím, že to bude dobrý zápas,“ vravel tréner ŠK Slovan Bratislava Martin Masaryk, ktorého zverenkyne si v semifinálovom dvojzápase poradili s hráčkami Nitry výsledkami 3:1 a 2:2. „Oba semifinálové zápasy mali svoju úroveň. Nitra chcela hrať futbal, čo je vidno aj na výsledkoch. Nemali sme jednoduchú cestu do finále, o to viac nás teší, že sme sa doň prebojovali,“ konštatoval Masaryk.

Bardejovčanky postúpili do finále cez Žilinčanky. „Prvý zápas sme vyhrali 6:0 a druhý 3:1, výsledky hovoria jednoznačne pre nás, ale zápasy boli vyrovnanejšie, Žilinčanky sa snažili hrať pekný kombinačný futba. V náš prospech hovorilo, že sme využili šance, súperky svoje nie,“ povedal tréner futbalistiek Bardejova Ľubomír Čekan. Kto je pre neho favorit na víťazstvo v pohári? „V prvom rade verím, že to bude festival ženského futbalu. Myslím si však, že slovanistky majú stabilizovaný káder, sú tri roky pokope, my ten náš postupne budujeme,“ uviedol Čekan.

Cesta do finále Slovenského pohára žien Partizán Bardejov BŠK
1. kolo: voľno
2. kolo: voľno
štvrťfinále: FC Union Nové Zámky – Partizán Bardejov BŠK 0:2
semifinále: 1. zápas: MŠK Žilina – Partiznán Bardejov BŠK 0:6, 2. zápas: Partizán Bardejov BŠK – MŠK Žilina: 3:1

Cesta do finále Slovenského pohára žien ŠK Slovan Bratislava
1. kolo: voľno
2. kolo: voľno
štvrťfinále: MFK Ružomberok – ŠK Slovan Bratislava 0:7
semifinále: 1. zápas: FC Nitra – ŠK Slovan Bratislava 1:3, 2. zápas: ŠK Slovan Bratislava – FC Nitra 2:2


Branislav Sarňák
Značky
Súťaž
Slovnaft cup
Autor
Branislav Sarňák
COPYRIGHT © 2018 SFZ - SLOVENSKÝ FUTBALOVÝ ZVÄZ. VŠETKY PRÁVA VYHRADENÉ.