Sokolicí vstúpili do kvalifikácie víťazne

Piatok, 1.9.2017 16:08 | Posledná aktualizácia 2.9.2017 07:00

TALLINN (SFZ/šat) - Slovenská futbalová reprezentácia do 21 rokov úspešne vstúpila do kvalifikácie o postup na ME 2019. V premiérovom vystúpení v 2. skupine kvalifikácie zdolala domáce Estónsko 2:1.

Slováci sa zhostili úlohy favorita a od úvodných minút sa snažili tvoriť hru. Prvú veľkú príležitosť si vypracovali už v 6. minúte, Polievka však nedočiahol na center Káčera z pravej strany. Z kombinačných akcií vyplynuli štandardné situácie. Káčer rozohral v 14. minúte rohový kop, z ktorého sa strelecky presadil Sipľak a otvoril gólový účet slovenskej dvadsaťjednotky v novom kvalifikačnom cykle. Estónske ofenzívne ambície troskotali už v zárodku, hosťom sa darilo rozkladať akékoľvek útočné pokusy domácich. Slovákom tak patrilo ihrisko aj naďalej a do šatne išli s jednogólovým náskokom.
      Aj po zmene strán pokračovala prevaha hostí. Polievka sa na začiatku druhého polčasu osamotene rútil na Vaiklu, loptu si však hodil priďaleko a estónsky brankár zlikvidoval jeho možnosť. Slováci mali viacero náznakov šancí na zvýšenie rozdielu, ale chýbala im presnejšia finálna fáza. Smerovali za trojbodovým vstupom do kvalifikácie, ktorý napokon nebol bezproblémový. Sipľak ešte pätnásť minút pred koncom riadneho hracieho času zastavil črtajúcu sa výraznú šancu domácich. V 83. minúte však Siňavskij prenikol do pokutového územia, prihral Poomovi, ktorý prekonal Rodáka. Slovenský brankár si siahol na loptu, no nezabránil vyrovnaniu - 1:1. Napriek tomu si hostia odniesli plný počet bodov, Bénes zahral v 89. minúte priamy kop a brániaci Mutso sa po súboji so striedajúcim Jirkom stal pre vlastný gól smutným hrdinom stretnutia. Siňavskij spadol na konci v šestnástke hostí, hlavný rozhodca neodpískal jedenástku a ukázal mu žltú kartu za filmovanie.

Hlasy po zápase

Tréner SR 21 Pavel Hapal: “Prvý polčas bol v našej réžii. Dali sme aj gól. V druhom polčase niektorým hráčom dochádzali sily. Na niektorých bolo vidieť, že nehrávajú pravidelne vo svojich kluboch. Začali sme sa báť o výsledok. My sme napriek tomu mali ďalšie stopercentné šance, ale tie sme nepremenili. Inak by bol výsledok iný. Za toto víťazstvo sme však veľmi radi. Chlapci sa v závere zomkli a bojovali až do konca. Tri body sa v tejto skupine počítajú.”

MIchal Sipľak, autor prvého nášho gólu: Gól som strelil po odrazenej lopte. Vystrelil som z prvej a našťastie to tam padlo. Tento gól eľa pre mňa znamená. Nakopol nás v zápase. A vďaka bohu aj za ten druhý gól, ktorý padol do estónskej siete v závere stretnutia. Bol to veľmi náročný zápas.”

Jakub Hromada, kapitán SR 21:Dnes sme si to skomplikovali sami. Bolo ťažké dobíjať estónsky defenzívny blok. Ku koncu zápasu nám navyše dali gól z protiútoku, ale našťastie sme to v samom závere dotlačili silou vôle do víťazného konca. Chalani makali a máme  vo vrecku veľmi dôležité víťazstvo v skupine.”