VIDEO: Spoločnosť TEMPEST pripravila workshop pre športové zväzy, SFZ odprezentoval ISSF

streda, 28.11.2012
|
Posledná aktualizácia 16.9.2016 17:35

BRATISLAVA (SFZ) - Partner Slovenského futbalového zväzu ponúka technologické riešenia aj ostatným športovým zväzom na Slovensku


Projekt Informačného systému slovenského futbalu (ISSF) predstavil na workshope vedúci IT oddelenia SFZ Ján Letko. Prvý projekt centralizácie údajov športového zväzu na Slovensku otvára nové možnosti aj pre ostatné športové zväzy. O výhodách elektronického spracovania informácií sa presvedčili aj zástupcovia viacerých zvázov na Workshope športových zväzov, ktorý pripravila spoločnosť Tempest, a.s.

"Prednášalo sa mi veľmi dobre. Workshop je o športových informačných systémoch a máme tú česť byť lídrom a byť prvým zväzom, ktorý má tento systém nasadený širokospektrálne do svojich štruktúr. Je to príjemné sa na jednej strane pochváliť ako sme ďaleko od prvej prevádzky a dnes prezentovať verejnú matriku, výsledkový servis, generovanie elektronickej fakturácie," povedal Ján Letko po svojej prezentácii na workshope. "Musí to prinášať hodnotu v podobe verejnej prestíže športu," povedal o ISSF. V decembri to bude rok od spustenia ISSF. "Ako zdravé a silné (dieťa). Som rád, že sa vôbec narodilo. Bola vízia, bolo treba nájsť financovanie, partnera, množstvo odvahy, aby sa prijali zmeny, aby sa našla vôľa na rôznych úrovniach riadenia futbalu,"povedal Letko o informačnom systéme, ktorý od januára 2013 vstupuje do svojej ostrej prevádzky. "Prechod z pilotnej do ostrej prevádzky je z môjho pohľadu skôr formálny. Do jarnej časti futbalových súťaží by sme chceli priniesť ďalšie novinky. Je to pomaly aj žiadosť klubov a rozhodcov, aby sme nerobili veci dvojmo, keďže v súčanosti ideme súbežne aj v papierovej forme," povedal o úlohách do najbližších týždňov. V ďaľšom období by chcel veľa s projektom ISSF stihnúť, jedná sa najmä o proces nasadzovania nových postupov, systém treba nasadiť do 44 členských organizácií SFZ.

Peter Pongrác zo spoločnosti Tempest pre www.futbalsfz.sk prezradil, že workshopu sa zúčastnilo viacero zväzov. V oblasti IT technológií všetky športové zväzy spája nedostatok financií, no informačný systém by mohol priniesť riešenia. "Snažili sme sa systém ponúknuť ďaľším zväzom, že tá práca, ktorá bola spravená za rok, aby ju mohli zúžitkovať aj ďaľšie zväzy," povedal Pongrác"Nachystané je všetko. Doľaďuje sa to každú chvíľu. Pán Letko je nekonečnou studnicou nápadov," povedal o prechode do ostrej prevádzky ISSF. Na verejnom portáli príde ešte k viacerým zmenám, a tak bude už čoskoro obsah stránky www.futbalnet.sk opäť o niečo zaujímavejší pre úživateľa.

Generálny sekretár Slovenského zväzu floorbalu Peter Žák netajil spokojnosť s workshopom. "Myslím si, že všetky menšie zväzy, ktoré na to nájdu prostriedky budú mať uľahčenú prácu," povedal o ISSF a jeho možnom nasadení pre iné zväzy. "Nie vždy stíham, najmä v registračných obdobiach, a toto by bola super pomoc, že jeden pracovník by stíhal všetky súťaže, zápisy, komisie, nebol by vôbec problém," povedal o výhodách informačných systémoch pre iné športové zväzy. "Papierová verzia mala svoj význam v určitej dobe. Dnes idú informačné technológie tak dopredu, že tá papierová forma sa stráca," dodal Peter Žák o progrese v tomto smere. "Doporučím to aj iným športovým zväzom. Celou mojou osobou sa budem snažiť, aby floorbal na tento systém nabehol," dodal na záver.


Oliver Lányi Lányi
Značky
keywords
ISSF
Mohlo by vás zaujímať

O ISSF už vedia aj v najväčších európskych kluboch

16.9.2016 13:20

Vo Zvolene chcú skúsení delegáti držať nastúpený trend s mladšími kolegami

16.9.2016 13:20

Kliment: "V elektronických voľbách budú môcť hlasovať všetci členovia"

17.9.2016 12:44

Začali sa historicky prvé elektronické voľby v slovenskom športe

16.9.2016 13:21

Menej administratívy, viac futbalu a online reportovanie zo zápasu. Vďaka ISSF

16.9.2016 13:21

Registračná karta - nový pohľad na členskú základňu

16.9.2016 17:21

Nový modul vzdelávania trénerov i voľby príležitosťou na aktiváciu konta trénera

16.9.2016 13:23

ISSF - jeden z najlepších systémov na administráciu futbalu v Európe

16.9.2016 13:23

Medzinárodný kongres ITAPA ocenil ISSF

16.9.2016 17:22

K projektu ISSF sa pripája aj futsal

16.9.2016 13:24

VIDEO: Baláž: "Funkcionári klubov si hneď osvojili podávanie podnetov na komisie cez ISSF"

16.9.2016 13:25

V ObFZ Topoľčany majú do 90 minút po odohratí uzatvorené všetky elektronické zápisy

16.9.2016 13:26

COPYRIGHT © 2018 SFZ - SLOVENSKÝ FUTBALOVÝ ZVÄZ. VŠETKY PRÁVA VYHRADENÉ.