SR 15 – Po lepšom výkone lepší výsledok. Ale zas prehra

Štvrtok, 4.10.2018 11:00 | Posledná aktualizácia 4.10.2018 13:20

ČERVENÍK (SFZ/PETER ŠURIN) - V druhom zápase so slovenskými rovesníkmi podala slovenská pätnástka výrazne lepší výkon ako pred dvoma dňami, ale prehrala opäť bez streleného gólu - 0:1.

ČERVENÍK (SFZ/PETER ŠURIN) - V druhom zápase so slovinskými rovesníkmi podala slovenská pätnástka výrazne lepší výkon ako pred dvoma dňami, ale prehrala opäť bez streleného gólu - 0:1.

Hostia vstúpili do zápasu razantne a už v 3. min otvoril skóre Černe. Na rozdiel od utorkových troch gólov Slovincov, tento nepadol po rohovom kope zblízka, ale strelou z vnútra šestnástky. Počítal sa aj taký – 0:1. Zhruba ďalších desať minút mali navrch hostia, po získaní lopty vyrážali do rýchlych protiútokov a hrozili, najmä Černe, ktorého z druhej línie podporoval Hovnik. Sokolíci však zdvihli hlavy a keď pridali na dôraze v osobných súbojoch, mali častejšie loptu, získavali aj priestor a ukázali, že vedia i útočiť. Aj keď na vážne ohrozenie Božiča to nebolo, viaceré akcii vyzerali sľubne, snažili sa najmä Kurej, Úradník, Gríger a Gajdoš.

Po prestávke nám ešte viac patril futbalový prejav, ale bez zakončenia. Sokolíci ukázali vreľa snahy, veľa odhodlania, veľa chcenia, viacerí aj solídne ovládanie lopty, ale ani jeden dostatok odvahy na streľbu a už vôbec nie aj presnosť. Tri pokusy Gajdoša šli ďaleko od brány, Bistiak napriek sľubným pozíciam nenabral odvahu vystreliť a tak jedinú šancu na vyrovnanie mal v 78. min po zaváhaní obrany hostí Záhradník, ktorý sa ocitol pár metrov od brankára, ale sám prekvapený situáciou ho nedokázal prekonať. Slovinci hrali na túto vekovú kategóriu takticky vyspelo, počkali si na našu hrubku a tá prišla, našťastie pre nás Tavareš po tom, ako vyhral na polovici ihriska súboj s brankárom Lapošom netrafil z diaľky prázdnu bránu.

SLOVENSKO 15 – SLOVINSKO 15 0:1 (0:1)
Gól:
3. Černe.
Rozhodovali: Santa – Juhás, Haring – 100 divákov.
SLOVENSKO 15: Lapoš – Nemček, Ferenčík, Jaššo, Kurej (58. Záhradník) – Svetlík (41. Kukulský), Kachnič (41. Bistiak) – Nagy (25. Bortoli), Gajdoš (58. Stareček), Úradník (54. Mišovič) – Gríger (66. Demjanovič). Tréner: Peter Štefaňák.
SLOVINSKO 15: Božič – Leban (46. Motaln), Klašnja, Kuzmič, Belinc – Pahič, Andjelič – Kljun (72. Puconja), Hovnik (55. Korošec), Rovšek (46. Tavareš) – Černe. Tréner: Iztok Kavčič.

PETER ŠTEFAŇÁK (tréner SR 15): “V tomto zápase sme urobili veľmi veľa, aby sme boli aj výsledkovo úspešní. Od 15. minúty sme prebrali taktovku, v šestnástke súpera sme však nemali dosť odvahy a zodpovednosti. Oba zápasy nám ukázali, že v tejto kategórii máme futbalistov so srdcom, ale zatiaľ sme nenašli rozdielového hráča.“