SR 15 – V odvete víťazstvo s čistým štítom

Štvrtok, 28.3.2019 13:20 | Posledná aktualizácia 28.3.2019 13:45

autor: LUKÁŠ BENEDIK, zdroj: SFZ

(NEWPORT/SFZ) - V odvetnom zápase vyhrala slovenská pätnástka nad rovesníkmi z Walesu 1:0.

Rozhodujúci gól dosiahli mladí sokolíci v čase, keď mali hru v rukách domáci. Hostia však dokázali účinne brániť a vyrážať do rýchlych brejkov, jeden príkladne zužitkoval Mišovič po parádnej individálnej akcii Horvata a jeho skvelej uličke. Hra sa vyrovnala po prestávke, to do našej zostavy zasiahol tréner Žamba a zmeny sa pozitívne prejavili na výkone Slovákov. Obrana na čele s kapitánom Nemčekom si aj v druhom zápase udržala čisté konto, čo podčiarkuje dobrý dojem z výjazdu na Ostrovy.

WALES 15 – SLOVENSKO 15 0:1 (0:1)

Gól: 34. Mišovič.
ŽK: James, Karadogan, Holmes.
Rozhodoval: Proietti (Wales).
SLOVENSKO 15: Varga – Ferenčík, Nemček, Kachnič, Úradník – Koós (64. Šuľák), Bednár, Nehila (41. Gajdoš) – Mišovič (41. Martin Repa), Horvat (41. Griger), Lacza (80. Stareček). Tréner: Martin Žamba.

MARTIN ŽAMBA (tréner Slovenska 15): “V I. polčase mali domáci navrch, my sme odpovedali rýchlymi protiútokmi. Práve tak sme dosiahli gól, ktorý sa ukázal ako víťazný. Cez prestávku sme urobili tri zmeny v zostave a príchod nových hráčov sa pozitívne prejavil na našom výkone. Vyrovnali sme hru, postupne sme viac kontrolovali loptu aj na polovici súpera. Zápas sme dotiahli do víťazstva, aj preto som pri celkovom hodnotení dvojzápas spokojný. Prístup všetkých reprezentantov bol príkladný. V hre sa objavili aj chyby, ale to je vzhľadom na vek hráčov prirodzené. V tomto tíme vidím značný potenciál, samozrejme, chce to dôslednú prácu všetkých.“