SR 15 - V prvom zápase prehra 1:2 s rovesníkmi z Walesu

Utorok, 8.5.2018 15:00 | Posledná aktualizácia 10.5.2018 14:52

ŽIAR NAD HRONOM (SFZ/PETER ZEMAN) - V prvom z dvojice prípravným zápasov podľahol tím trénera Petra Štefaňáka tímu Walesu do 15 rokov 1:2.

autor: SFZ, zdroj: SFZ

Hodinu pred zápasom pokropil trávnik na štadióne v Žiari nad Hronom hustý dážď a mokrý trávnik viac svedčal súperovi. V 11. minúte Edwards posunul v šestnástke loptu do uličky Leventovi Gundoganovi a ten z pravej strany prestrelil brankára Žureka  - 0:1. Už o tri minúty neskôr zo štandardky mohol náš tím vyrovnať. Po centri Urgelu zakončoval Belko tesne nad bránu Walesu. 16. minúta priniesla málo vídanú situáciu, kedy v priebehu desiatich sekúnd lopta trikrát opečiatkovala žrď bránky súpera, aby z následného rohového kopu nakoniec predsalen skončila v sieti brankára Coleyho. V 17. min vyrovnával hlavičkou hráč MFK Ružomberok Adam Červeň - 1:1. V 24. min potiahol loptu stredom poľa Demitra, jeho strelu do stredu brány gólman hostí pohodlne zlikvidoval, na opačnej strane o dve minúty neskôr zahrozili hostia po akcii Ewinga. Demitra bol pri chuti a ako ovláda loptu ukázal v 30. minúte, kedy sa najskôr v šestnástke preštrikoval niekoľkými hráčmi a z strelou z ostrého uhla zamestnal gólmana hostí a o štyri minúty strelou spoza šestnástky len tesne minul bránku hostí.

Aj v druhej časti hry sa hral svižný futbal a mužstvá sa snažili ísť do koncovky. Viac šťastia mali hostia v 49. min, kedy center Vaughana predĺžil Gundogan a po zákroku gólmana Žureka skóroval pohodlne do prázdnej bránky Joshua Edwards - 1:2. V 61. min mohol vyrovnať Urgela, no jeho strela z hranice šestnástky letela nad brvno gólmana Coleyho. Naše mužstvo sa vo zvyšku zápasu snažilo vyrovnať skóre stretnutia, no napriek územnej prevahe vo finálnej fáze ich prihrávky zachytávali obrancovia hostí a súper úspešne blokoval strely nášho mužstva z diaľky. V 73. min bol blízko k vyrovnávajúcemu gólu Kotlár, no jeho tvrdú streli vytlačil gólman Coley na roh. V prvom stretnutí sa tešili z výhry hostia, odvetný duel je na programe pozajtra (štvrtok 10.5.2018) o 11:00 na štadióne vo Zvolene.

SLOVENSKO 15 – WALES 15  1:2 (1:1)

Góly: 17. Červeň - 11. Gundogan, 49. J. Edwards
ŽK: Vaughan, Jenkins (obaja Wales)
Rozhodoval: Matúš Gregorec - 600 divákov
SLOVENSKO 15: Žurek – Červeň (74. Kopásek), Mičák, Urgela (62. Sabol), Božík, Demitra (62. Šoška), Šnajder (41. Reptiš), Šuster, Belko (55. Kotlár), Kóša, Tomík (55. Kaňuch). Tréner: Peter Štefaňák.
WALES 15: Coley – T. Jones, Vaughan (77. Fyles), B-H. Jones, Baker (77. Bevan), Ewing, Sweet-Lannin, Dackers (62. Jacob Edwards), Gundogan, Joshua Edwards (55. Wiggars), Walters (62. Jenkins). Tréner: Osian Roberts.

Peter Štefaňák (tréner SR15): „Po ustráchanej prvej štvrťhodine, za ktorú nás súper potrestal gólom, sme v ďalšom priebehu zápasu urobili všetko pre to, aby sme zápas doviedli do víťazného konca. Nestačilo to, súper z jedinej šance v druhej časti hry dokázal streliť gól, nám v šestnástke chýbal väčší dôraz a odvaha na vyrovnanie. Myslím si, že toto bol najlepší výkon tohto mužstva, tešíme sa na odvetu, verím, že budeme úspešnejší."