SR 16 remizovala so Severným Írskom

Utorok, 6.9.2016 00:00 | Posledná aktualizácia 26.9.2016 07:35

VEĽKÝ BIEL (SFZ/OLIVER LÁNYI) - Slovenská reprezentácia do 16 rokov v utorok remizovala v prvom z dvojice prípravných zápasov s rovesníkmi zo Severného Írska po výsledku 1:1.

Prvé stretnutie dvojzápasu začalo vo Veľkom Bieli v upršanom a sychravom počasí, no naši chlapci vyčarili fanúšikom úsmev na tvári hneď v úvode zápasu. Už v druhej minúte sa presadil Vladimír Barbora, ktorý zužitkoval výbornú kolmú prihrávku za severoírsku obranu. Slovensku rýchly gól pomohol, v prvom polčase boli domáci hráči aktívnejší  futbalovejší. Potvrdila to aj strela Patrika Mysloviča spoza šestnástky, avšak smerovala len do stredu brány. Slováci boli usadení na polovici hostí, snažili sa vytvárať si šance, no v niektorých momentoch chýbala presnosť. Časom sa začali ukazovať aj hostia, dovtedy najväčšou prácou pre brankára Erika Búša bola tečovaná strela, ktorú bez väčších problémov dokázal vyraziť nad bránu. V 32. minúte sa Ivan Mesík dostal do veľkej šance a mal na kopačke druhý gól. Podarilo sa mu šikovne dostať za chrbát defenzívy, no z uhlu presne zakončiť nedokázal. Hneď vzápätí sa Mesík ocitol v podobnej situácii znova, tentoraz prihrával pred bránu. Tam ale stála pripravená severoírska obrana. Ofenzíva tímu z Britských ostrov v prvom polčase príliš neoslnila. Dôvodom bola aj výborne pripravená obrana Slovenska na čele s kapitánom Šimonom Kozákom. Po prvom polčase tak na ukazovateli svietilo skóre 1:0.

Aj po obrátke boli aktívnejší hráči s dvojkrížom na hrudi. Častejšie útočili a ohrozovali súperovu obranu, no podobne, ako v prvom polčase, aj teraz chýbala v niektorých momentoch presnosť. S rovnakým problémom sa trápili aj rovesníci zo Severného Írska – sľubne vyzerajúca šanca stroskotala na zlom spracovaní či nepresnej prihrávke. S krajším počasím prišli na trávnik aj čerství hráči na oboch stranách, ktorí mali dať hre novú tvár. Z lavičky priniesol oživenie najmä Dominik Topoľský pôsobiaci v Olympique Marseille. Brankár Paul McHaughin mal poriadne veľa práce a držal svoj tím nad vodou. Žiaľ, výborné príležitosti Topoľského, Csana či Mysloviča gólom neskončili. Za zmienku stojí najmú príležitosť posledného zmieneného Patrika Mysloviča, tomu sa ale druhý gól zápasu zoči-voči McHaughinovi streliť nepodarilo. Potvrdilo sa staré známe nedáš dostaneš. 10 minút pred koncom si hostia vytvorili najväčšiu šancu zápasu a tá skončila gólom. Jaice Corbett prihral pred bránu a presná lopta našla nikým nestráženého Calluma Ferrisa - 1:1. Výborný druhý polčas priniesol hneď ďalšiu šancu, ktorá mohla Slovákov znova poslať do vedenia. Striedajúci Lukáš Csanó ale opäť nechal vyniknúť brankára Severného Írska. Viac sa už nestalo a zápas skončil remízou 1:1. Odveta je na programe vo štvrtok o 11:00 vo Veľkom Bieli.

Slovensko "16" - Severné Írsko "16" 1:1 (1:0)

G: 2. Barbora – 70. Ferris
ŽK: nikto
R: Marián Ruc – Mário Roszbeck, Lukáš Lauer

Slovensko 16: Búš (62. Miček), Tandara (76. Svorada), Pokorný, Kozák (C), Luščík – Lichý, Bašista (58. Topoľský) – Mesík (58. Bindics), Myslovič (69. Dopater), Letenay (51. Csanó) - Barbora

Severné Írsko 16: McHaughlin – Warnock (76. Upton), McKeown, Conlon, Corbett – Marsden (53. McAdorey), McEneff (C) (66. Callagher) – McLaughlin (63. Curran), Conn (58. Scott), OʼBrien – Ferris

Ladislav Hudec, (tréner SR17): Odohrali sme zápas proti kvalitnému súperovi. Mrzí nás, že sa nám nepodarilo vyhrať. Pre britské mužstvá je typické, že hrajú až do konca a to je niečo, na čo sme chlapcov pred zápasom upozorňovali. Dúfam, že druhé stretnutie bude mať podobný priebeh, samozrejme, veríme vo víťazstvo. Hlavným motívom je vyskúšať všetkých hráčov. Tieto zápasy sa nehrajú na výsledok, dôležité je, aby dostal každý hráč šancu. “