angle-down angle-left angle-right angle-up calendar card city-banch conference exchange facebook football goal instagram lang-gb lang-sk long-arrow-down long-arrow-left long-arrow-right long-arrow-top maintenance menu neck pin rss scroll-arrow scroll-outline search teams thumb-up twitter video whistle youtube close

SR 16 – V odvete s Čiernou Horou víťazstvo ako cez kopirák

20. September 2018

SENEC (SFZ/PETER ŠURIN) – V odvetnom zápase reprezentačnej šestnástky  s rovesníkmi z Čiernej Hory sa zrodil naše víťazstvo 2:1, rovnako ako v utorok. 

Galéria

 

Obaja tréneri výrazne pomenili zostavy, z utorka ostala v slovenskom tíme len dvojice Mičák – Kušnír, ten si natiahol aj kapitánsku pásku a posunul sa zo stredu poľa na hrot. Dopoludňajšie slnko bolo silné a odoberalo hráčom sily, nasadenie však nechýbalo. Už v 3. min sa mohlo meniť skóre, Jambor perfektne trafil z priameho kopu, ale lopta sa odrazila od pravej žrde. Hostia okrem mien v zostave zmenili aj spôsob hry, viac vyčkávali v defenzívnom pokrytí priestoru a za I. polčas si vytvorili jedinú príležitosť, tá však bola stopercentná. Po polhodine si nabehol za obranu na hrot Rastoder, rútil sa sám na Nováka, no poslal loptu tesnúčko vedľa žrde. Naši mali viac z hry, väčšinu času kontrolovali loptu, ale nebezpečnú akciu nevymysleli, Kušnírove strelecké pokusy šli mimo brány.
Tam šla aj lopta po šanci Hasoňa hneď po návrate zo štaní po vydarenej akcii Velikého a Kukuča, keď na center nabehol Kušnír a Spahič v snahe zabrániť mu v streľbe vyrazil loptu, kde číhal náš hráč, bránu ale netrafil. Rovnako ani Jambor tvrdou strelou z hranice šestnástky v 45. min, akoby Spahič zaklial svoju sieť. K odlkliatiu mal blízko Kušnír, technickú strelu pod brvno však brankár vytisol na roh. Pred našou bránou bolo horúco v 52. min, Nurkovič si za obranou prebral loptu, obhodil si Nováka, ale ešte kus pred čiarou strelu upratal do bezpečia Szalma. Velikého tečovaný pokus sa odrazil od brvna a po hodine hry konečne odklial Spahičovu bránu Kušnír, ktorý uplatnil svoj um a šikovnosť pri okabátaní brániacich Černohorcov, keď si nabehol na hĺbkovu prihrávku Velikého a napriek nízkej postave hlavou prehodil brankára. O desať minút bolo vyrované, naši nechali hostí pridlho manévrovať pred šestnástkou, až si Vukovič našiel priestor na strelu a Novák nemal šancu zasiahnuť. Posledná desaťminútovka bolo bojom o víťazstvo, viac ho chceli naši chlapci, Tomík z dobrej pozície ešte hlavičkoval nepresne, ale v nadstavenom čase po perfektnom centri Kukuča sa nevysoký Kušnír opäť presadil hlavou a strelil víťazný gól!


SLOVENSKO 16 – ČIERNA HORA 16  2:1 (0:0)
Góly:
60. a 80+. Kušnír – 70. Vukovič.
Rozhodovali: Mastiš – Ferenc, Henček – 80 divákov.
SLOVENSKO 16: Novák – Halabrín (37. Kukuč), Rojka (67. Mazanovský), Szalma, Mičák – Veliký, Sečanský, Jambor (78. Tomík)– Spáčil (53. Kotlár), Kušnír, Hasoň (67. Demitra). Tréner: Branislav Fodrek.
ČIERNA HORA16: Spahič – Božovič, Vukotič, Ličina (41. Dinovič, 78. Roganovič), Radovič – Dašič (57. Bakič), Pejovič – Šekularac, Brnovič (29. Djukič), Rastoder (41. Vukovič)– Nurkovič (67. Vujačič). Tréner: Obren Sarič.

HLAS PO ZÁPASE
BRANISLAV FODREK (tréner SR 16): “Bol to z našej strany opäť solídny zápas, s viacerými veľmi dobrými úsekmi hry a dosiahli sme v ňom zaslúžené víťazstvo. Šli sme za ním až do konca, hráčov sme nabádali k trpezlivosti. Kušnír strelil dva góly, z tohto pohľadu bol najviditeľnejší, no v našej zostave bolo viacero veľmi dobrých výkonov.“

FOTO SFZ/ROMAN FERSTL