SR 16 – V odvete so Srbskom bezgólová remíza

Štvrtok, 7.11.2019 12:35 | Posledná aktualizácia 7.11.2019 12:41

autor: Vladimír Dančík, zdroj: SFZ

BRATISLAVA (SFZ) – V odvetnom prípravnom dueli remizovali slovenskí futbalisti do 16 rokov so Srbskom 0:0.

SLOVENSKO 16 – SRBSKO 16 0:0
ŽK:
Bagín, Hroza.
Rozhodoval: Marsal (SR).
SLOVENSKO 16: Hrdina – Úradník, Hudák, Jaššo, Záhradník (71. Fatona) – Gajdoš, Kukulský, Šuľák(41. Javorček) – Bortoli (62. Kachnič), Juritka (52. Hroza), Martin Repa (52. Mičuda). Tréner: Marek Bažík.
SRBSKO 16: Kaličanin – Radojevič, Djurdjevič, Stjepanovič, Petkovič (49. Brajič), Gluščevič (56. Lazetič), Milanov, Veličkovič (49. Stojanovič), Lekovič (49. Spasojevič) Baždar (56. Milosavič), Tabakovič (49. Kabič). Tréner: Saša Ilič.

MAREK BAŽÍK (tréner SR 16): „Vieme už, aké sú odvety, je tam menej síl a zápas má vždy inú atmosféru.  Oproti utorkovému zápasu sme lepšie začali, prvých desať minút bolo lepších. S fázou od desiatej minúty do konca prvého polčasu som nebol až taký spokojný. Zaskočilo nás, že Srbi hrali trochu nižšie, mali sme s tým problém pri výstavbe útoku, boli sme nervózni, na lopte málo kvalitní. V druhom polčase boli celkom dobré úseky hry a najmä som bol spokojný, že sme sa súperovi dokázali vyrovnať v agresivite, rýchlosti, práci s loptou.  Zápas sa mohol skončiť naším víťazstvom, ale mohli sme, samozrejme, aj prehrať. Hlavne, že sme vzadu uhrali nulu, to poteší.“