angle-down angle-left angle-right angle-up calendar card city-banch conference exchange facebook football goal instagram lang-gb lang-sk long-arrow-down long-arrow-left long-arrow-right long-arrow-top maintenance menu neck pin rss scroll-arrow scroll-outline search teams thumb-up twitter video whistle youtube close

SR 16 - Výrazná prehra aj v odvete so Švajčiarskom

12. Apríl 2018

FRIBOURG (SFZ/mh) – Slovenská šestnástka neuspela vo Švajčiarsku ani v odvete, o výraznej prehre 1:5 rozhodol druhý polčas.

Domáci nadviazali na prvý zápas, hneď v úvode otvorili skóre, ale tentoraz sokolíci na kolená nepadli. Ich lepší výkon po polhodine hry samostatnou akciou korunoval Repa, ktorý našiel pred prázdnou bránou Matoša a bolo vyrované. Kľúčový moment stretnutia však nastal krátko pred prestávkou, po chybe slovenskej obrany získali domáci opäť jednogólový náskok a zápas už z rúk nepustili. V II. polčase sa strelecky presadili ešte trikrát a dosiahli opäť výrazné víťazstvo.

Švajčiarsko 16 - Slovensko 16 5:1 (2:1)
Góly:
4. Volken, 37. Cotter, 52. Brnič, 65. Stevanovič, 75. Loosli - 32. Matoš.
Rozhodoval: Jonathan Monnin (Švajč.).
SR 16: Mego - Sekera, Gábriš (41. Nabout, 64. Vlasák), Polčic, Selecký - Szetei (70. Kubík), Javro (25. Jedinák), Obert, Nebyla - Repa, Matoš (56. Rosenberger). Tréner: Samuel Slovák.

HLAS PO ZÁPASE
SAMUEL SLOVÁK (tréner SR 16): “Bojovali sme na hrane našich možností, ale súper bol fyzicky vyspelejší, Švajčiari sú v tejto kategórii špičkou v Európe. Výsledok určite mohol byť lepší, mali sme príležitosti na ďalšie dva góly, ale domáci využili zvlášť po prestávke, že nám odchádzali sily. Sme radi, že sme tieto dva ťažké zápasy odohrali, pre chlapcov to bola veľmi dobrá škola. Teraz z vlastnej skúsenosti vedia, kde musia v tréningu zabrať, verím, že im to pomôže v kvalitatívnom raste a už pri najbližšej konfrontácii s takýmto súperom obstojíme lepšie.“

Galéria